Peugeot 09 2019 rifter 1140x190px
Thumb nova skoda octavia iv autozurnal.com 3 Thumb nova skoda octavia iv autozurnal.com 5 Thumb nova skoda octavia iv autozurnal.com 6 Thumb nova skoda octavia iv autozurnal.com 4 Thumb nova skoda octavia iv autozurnal.com 7 Thumb nova skoda octavia iv autozurnal.com 8 Thumb nova skoda octavia iv autozurnal.com 9 Thumb nova skoda octavia iv autozurnal.com 10 Thumb nova skoda octavia iv autozurnal.com 12 Thumb nova skoda octavia iv autozurnal.com 11 Thumb nova skoda octavia iv autozurnal.com 1 Thumb nova skoda octavia iv autozurnal.com 2

Predobraz novej Škody Octavia IV na oficiálnych skiciach

Mladoboleslavská značka nám pár týždňov pred oficiálnym predstavením novej Octavie ukazuje dizajnové skice novinky. Z toho, čo vidíme, a čo sme nedávno videli na fotkách mierne zamaskovaného prototypu súdime, že nová Octavia IV bude emotívnejšia a dynamickejšia. Novinku predstavia 11. novembra 2019, pár týždňov po oficiálnej premiére Golfu 8. generácie

Nová Škoda Octavia IV by sa mala viac priblížiť vlajkovej lodi Superb. A to nielen vzhľadom, ale aj použitým technológiami, komfortom a rozmermi karosérie. Podľa skíc to vyzerá tak, že staršie vituálne obrázky webu Kolesa.ru nebudú ďaleko od pravdy. Predná časť by mala adoptovať dizajnový jazyk novej Škoda Scala. Stopku dostanú zadné svetlá s "C" grafikou, nové budú širšie, prižmúrené a opticky novú Octaviu rozšíria.

Nová Škoda Octavia IV narastie

Keďže oproti Rapidu narástla aj nová Scala a je plnohodnotným zástupcom nižšej strednej triedy, Octavia musí vyrásť a priblížiť sa na dostrel strednej triedy. Z nových oficiálnych skíc a z fotiek kamuflovaných prototypov, ktoré brázdia európske cesty vidíme najväčšie dizajnové zmeny v bočnej siluete. Plynule klesajúca línia strechy pripomína autá s karosériou fastback, ako napr. nový Peugeot 508. Výsledkom je športovejší a zároveň elegantnejší výraz ako liftback súčasnej generácie. Nová Octavia si samozrejme zachová praktickosť a v rámci triedy nadštandardné až rekordné priestorové pomery. Nárast rozmerov sa premietne do ešte väčšieho vnútorného priestoru a do litrov batožinového priestoru navyše. Šepká sa o prekonaní dĺžky 4,7 m a batožinový priestor má mať 610 l (liftback) a 630 l (kombi).

Nová Škoda Octavia
Pohonné jednotky budú staré známe benzínové 1,0 TSI, 1,5 TSI a 2,0 TSI a počíta sa aj s nasadením dieselov 1,6 TDI a 2,0 TDI. Vybrané motory dostanú mild-hybridnú technológiu so 48 V palubnou sieťou, príde aj CNG verzia a tiež sa hovorí o plug-in hybride, ktorý by mal prísť neskôr. Revolučný má byť aj interiér, ktorý bude digitálnejší a adoptuje viac dotykových displejov pre ovládanie základných funkcií auta. 

Zdroj foto: Škoda, Garáž.cz, Kolesa.ru