Peugeot 06 2019 promo 1140x190
Thumb driver power lexus is prieskum spokojnosti autozurnal.com 10 Thumb driver power lexus is prieskum spokojnosti autozurnal.com 2 Thumb driver power lexus is prieskum spokojnosti autozurnal.com 1 Thumb driver power lexus is prieskum spokojnosti autozurnal.com 3 Thumb driver power lexus is prieskum spokojnosti autozurnal.com 4 Thumb driver power lexus is prieskum spokojnosti autozurnal.com 5 Thumb driver power lexus is prieskum spokojnosti autozurnal.com 6 Thumb driver power lexus is prieskum spokojnosti autozurnal.com 7 Thumb driver power lexus is prieskum spokojnosti autozurnal.com 8 Thumb driver power lexus is prieskum spokojnosti autozurnal.com 9 Thumb driver power lexus is prieskum spokojnosti autozurnal.com 12 Thumb driver power lexus is prieskum spokojnosti autozurnal.com 11

Prieskum spokojnosti Driver Power ovládol po tretíkrát Lexus

Lexus už tretíkrát ovládol výsledky prieskumu Driver Power 2019 magazínu Auto Express. Tento najväčší britský prieskum spokojnosti medzi majiteľmi nových automobilov odhaľuje, že Briti sú najspokojnejší s hybridnými modelmi. Do prvej päťky prieskumu Driver Power sa prebojovali hneď tri hybridy – na prvom mieste je Toyota Prius, na druhom Lexus IS a piaty je ďalší Lexus – model RX. Do prvej desiatky sa dostali ešte dva ďalšie modely Lexus, čo korunovalo skvelý výsledok japonského výrobcu prémiových vozidiel.

Prečítajte si tiež: 
J.D. Power 2019: Ktoré značky majú najvernejších zákazníkov?

Lexus IS 2019 Driver Power
Navyše väčšina modelov z prvej desiatky je v ponuke ako hybrid alebo plug-in hybrid, čo ukazuje na skutočnosť, že keď sa vodiči odvážia opustiť prevedenie poháňané výlučne spaľovacím motorom, svoje rozhodnutie neľutujú. „Spokojnosť s hybridnými automobilmi je na najvyššej úrovni v histórii. Majitelia sa tešia z nízkej spotreby paliva a pohodovej jazdy, ktoré sú charakteristické pre tieto vozidlá. Značky Toyota a Lexus vždy podporovali hybridné technológie, pričom tieto výsledky len dokazujú, že toto rozhodnutie bolo správne,“ hovorí k výsledkom Steve Fowler, šéfredaktor magazínu Auto Express.

Hybridy Lexus Spokojnosť

Lexus je majiteľmi mimoriadne obľúbený 

Lexus dosiahol najvyššie skóre v celkovej spokojnosti zákazníkov, a to 92 percent, vďaka čomu získal už tretiu medailu v rade. V ktorých kategóriách jednotlivé modely značky uspeli? Model RX získal ocenenie za najlepšie prémiové SUV a bol najlepšie hodnotený po stránke interiéru a pohodlia, kupé RC sa ukázalo ako najlepšie športové vozidlo a majitelia ocenili jeho spoľahlivosť a kvalitu továrenského spracovania. Sedan IS je najlepším kompaktným manažérskym vozidlom a sedan GS bol označený za najlepšie manažérske auto.

Prieskum Driver Power, organizovaný od roku 2002, je najväčší a najkomplexnejší prieskum spokojnosti majiteľov vozidiel vo Veľkej Británii. Majitelia vozidiel starých maximálne 24 mesiacov sú dotazovaní na všetky aspekty ich vozidla, ktoré spolu tvoria deväť kategórií hlasovania. Z prieskumu Driver Power vďaka tomu vyplývajú zrozumiteľné výsledky týkajúce sa obľúbených vozidiel, a hodnotené sú praktické faktory ako batožinový priestor, kvalita palubných technológií, hospodárnosť, kvalita jazdy, ovládateľnosť alebo spoľahlivosť.