Continental 2018 oktober 1140x86
Advertisement
Thumb 01 prvy servisny man tge na slovensku Thumb 03 prvy servisny man tge na slovensku Thumb 02 prvy servisny man tge na slovensku Thumb 04 prvy servisny man tge na slovensku Thumb 05 prvy servisny man tge na slovensku Thumb 06 prvy servisny man tge na slovensku

Prvý servisný MAN TGE na Slovensku

Žilinská spoločnosť BCI-S&T je prvý autorizovaný servisný partner značky MAN na Slovensku, ktorý má pohotovostné výjazdové vozidlo z nového radu TGE. 

„Po bezmála dvadsiatich rokoch spolupráce ako autorizovaný servis vozidiel MAN teraz máme už aj výjazdové vozidlo značky MAN,“ povedal Ing. Ján Križan, konateľ spoločnosti, pri preberaní novej posily vo vozidlovom parku BCI-S&T. „Objednali sme si van TGE s vysokou strechou so stredným rázvorom a 103-kilowattovým motorom s predným náhonom, čo na prestavbu pre naše potreby optimálne vyhovuje. Pri konfigurácii sme sa zamerali hlavne na asistenčné systémy a komfort pre našich ľudí z dielne, ktorí budú s vozidlom zabezpečovať mobilný servis. K dispozícii majú napríklad nadštandardné hlavné svetlá s technológiou LED, svetlá do hmly s funkciou osvetľovania zákruty pri odbočovaní, klimatizáciu Climatronic, profesionálnu navigáciu, kameru pre cúvanie... Samozrejme nemôže chýbať nezávislé kúrenie, pretože tieto vozidlá chodia na výjazdy k nepojazdným vozidlám najčastejšie v zimnom období, niekedy aj dva-tri razy za deň. Po dobrých skúsenostiach z minulosti sme vybavenie nákladného priestoru dielenským nábytkom znova zverili slovenskej firme DENAKO, ktorá zastupuje nemeckú značku Bott. Náradie dodal Würth, s ktorým máme dlhoročnú dobrú spoluprácu. Okrem toho je vo výbave kompresor a mobilná elektrocentrála. Pravdaže bezpečnosť pri práci na nepojazdných vozidlách je vždy prvoradá, takže vozidlo má na streche vpredu aj vzadu signalizačnú rampu s výstražnými oranžovými LED svetlami.“

Mobilná dielňa servisu BCI-S&T je postavená na báze vanu MAN TGE 3.140 s celkovou hmotnosťou 3,5 tony. Vozidlo s vonkajšími rozmermi 5986/2040/2590 mm (d/š/v) a rázvorom 3640 mm má nákladný priestor s objemom 11,3 m3 (vnútorná výška 1961 mm), ktorý je už z výroby pripravený na montáž doplnkovej výbavy aj na prestavby. Pokiaľ ide o najnovšie technológie dostupné pre tento modelový rad, servis BCI-S&T Žilina si svoj nový TGE objednal prakticky s kompletnou zostavou asistenčných systémov a hodnotnou voliteľnou výbavou, aby vozidlo bolo skutočne profesionálne vystrojené na výjazdy k poruchám na cestách v každom ročnom období. Bezpečnosť pri jazde stráži okrem ESP aj sériovo dodávaný systém núdzového brzdenia EBA, ďalej asistent pre rozbiehanie do kopca, funkcia stabilizovania vozidla pri bočnom nárazovom vetre, funkcia rozpoznávania únavy vodiča, svetelný a dažďový senzor či indikátor tlaku v pneumatikách. Optimálnu rýchlosť udržuje tempomat s obmedzovačom, pri manévrovaní pomáha parkovací asistent vpredu i vzadu a jazdu v noci uľahčuje automatické prepínanie diaľkových svetiel „Light Assist“. Okrem toho má šofér k dispozícii multifunkčný volant, sedadlo Comfort Plus s vyhrievaním a 4-smerovou elektricky ovládanou bedrovou opierkou a balík Media Van Navigation s navigáciou, rozhraním pre mobil a vyspelou audio-zostavou.

Od 1. októbra začala moderná mobilná dielňa plniť úlohy technickej podpory Mobile24 –nonstop havarijnej služby MAN pre nákladné automobily a autobusy.