Conti summer19 uspora sk 1140x86
Thumb 8821 rr evoque0 Thumb 85308 large range rover evoque cabrio potvrdeny Thumb 85307 large range rover evoque cabrio potvrdeny Thumb 85306 large range rover evoque cabrio potvrdeny Thumb 85304 large range rover evoque cabrio potvrdeny Thumb 85305 large range rover evoque cabrio potvrdeny Thumb 85303 large range rover evoque cabrio potvrdeny Thumb 85302 large range rover evoque cabrio potvrdeny Thumb 85301 large range rover evoque cabrio potvrdeny Thumb 85299 large range rover evoque cabrio potvrdeny Thumb 85300 large range rover evoque cabrio potvrdeny Thumb 85298 large range rover evoque cabrio potvrdeny Thumb 85297 large range rover evoque cabrio potvrdeny

Range Rover Evoque Cabrio potvrdený

Prvý kabriolet odvodený zo športovo-úžitkového vozidla začnú v Európe vyrábať už na budúci rok. Zástupcovia automobilky Jaguar Land Rover to oficiálne potvrdili na autosalóne v Ženeve.

Nič o ňom síce neprezradili ale zverejnili prvé oficiálne fotografie hotového zamaskovaného auta so zloženou strechou počas jazdných a pevnostných skúšok 40 m pod zemou v rozostavanom 42 km merajúcom železničnom tuneli pod Londýnom.

Svetom už dávnejšie kolujú špionážne fotografie takéhoto vozidla postaveného na báze najmenšieho a zároveň najpredávanejšieho modelu značky Range Rover. S podobným projektom šokoval svet pred rokmi Nissan. Svoj Murano Cabrio v Amerike aj predáva ale tamojších motoristov ním veľmi nenadchol.

Range Rover Evoque Cabrio má väčšie ambície. Jeho sériová verzia má debutovať už tento a do predaja prísť na budúci rok. Z 2-dverovej verzie Evoque odvodený kabriolet má strechu tvarovanú podobne ako kupé s pevnou strechou. Pozoruhodné je, že britská automobilka uprednostnila takúto konštrukciu pred skladacou kovovou strechou.

Evoque Cabrio bude mať už novú fazónu aj techniku. Pôjde najmä o novú generáciu prepĺňaných 4-valcových zážihových a vznetových motorov vlastnej konštrukcie Ingenium prevzatých z nového sedana strednej triedy Jaguar XE. Evoque je najžiadanejší model britskej automobilky. Vlani sa z neho iba v Európe predalo 50.828 ks. To je takmer dvakrát toľko čo sa minulo z druhého najpopulárnejšieho modelu v tomto regióne, ktorým je Range Rover Sport.