Conti france sk 1140x86
Thumb rekord na britskom festivale truckov 3 Thumb rekord na britskom festivale truckov 2 Thumb rekord na britskom festivale truckov 4 Thumb rekord na britskom festivale truckov 1 Thumb rekord na britskom festivale truckov 5

Rekord na britskom festivale truckov

Na nedávnom festivale truckov „Convoy in the Park“ na anglickom pretekovom okruhu Donington Park dosiahla Scania neoficiálny svetový rekord.

V zóne Scania Village a okolo nej sa stretlo neskutočné množstvo 421 vozidiel značky Scania, a tak sa podujatie stalo najväčším randevú nákladiakov jednej značky na svete. Obrovská rodina týchto truckov bola naozaj obdivuhodná a našlo sa v nej všetko – od historických vozidiel radu 110 alebo 140 až po ťahače najnovšej generácie. Cenu za najpozoruhodnejšie upravený truck Scania si odniesol ťahač z imidžového modelového radu T s motorom V8, pýcha firmy Coles&Sons. Úspech mali aj „kabriolet“ Červená perla a Chiméra, dva veľmi špeciálne exempláre z produkcie švédskeho mága Svempu, ktorý je vo svete truckov známy svojimi výnimočnými kreáciami.