Hyundai 2019 02 1140x190
Thumb 01 rekordny  kontrakt 1 Thumb 02 rekordny  kontrakt 2 copy Thumb 03 rekordny  kontrakt 3

Rekordná objednávka z Pobrežia Slonoviny

Spoločnosť IVECO BUS podpísala rekordný kontrakt na 450 autobusov pre Abidžan, najväčšie mesto Pobrežia Slonoviny. Ide o dodávku 400 autobusov Crossway Low Entry a 50 kĺbových 18-merových vozidiel Crealis CNG – toto budú prvé autobusy na zemný plyn, ktoré IVECO BUS dodá na africký kontinent. 

Celú flotilu bude prevádzkovať abidžanský operátor SOTRA, ktorý je, mimochodom, prvý podnik verejnej dopravy v Západnej Afrike (založený roku 1960). 

Nákupom 400 autobusov Crossway Low Entry 12 m zdvojnásobuje SOTRA svoj vozidlový park. Je to model, ktorý veľmi dobre hodnotia dopravcovia na mestských i medzimestských linkách pre jeho univerzálnosť, spoľahlivosť a prevádzkovú rentabilnosť. 

Špecifický model Crealis vyvinutý pre rýchlu veľkokapacitnú autobusovú dopravu má vo verzii CNG významné výhody vďaka menšiemu dopadu na životné prostredie z hľadiska emisií aj hlučnosti. SOTRA sa tak dostala na zoznam zákazníkov využívajúcich vozidlá Crealis na zemný plyn, medzi ktorými je napríklad talianska Bologna, francúzske mestá Nancy a Le Mans či azerbajdžanské Baku. Päťdesiat 18-metrových vozidiel Crealis určených pre trasy s hustou premávkou bude so svojím moderným a príjemným interiérom poskytovať kvalitnejšie a komfortnejšie služby cestujúcim v celej metropolitnej oblasti Abidžan.

„Táto zmluva potvrdzuje naše silné politické odhodlanie rozširovať sieť verejnej dopravy vozidlami s minimálnym dopadom na životné prostredie a chrániť tak zdravie našich obyvateľov. Preto naša voľba prirodzene padla na IVECO BUS, renomovaného európskeho lídra s dlhoročnou skúsenosťou v tejto oblasti. Sme veľmi hrdí, že na africkom kontinente budeme mať tieto vozidlá ako prví,“ komentoval kontrakt Amadou Kone, minister dopravy Pobrežia Slonoviny. 

Na snímke z podpisovania kontraktu sú Meité Bouaké, riaditeľ SOTRA a Sylvain Blaise, viceprezident IVECO zodpovedný za značku IVECO BUS.