Hyundai go 1140x190
Thumb 3r Thumb 1r Thumb 2r Thumb 4r Thumb 5r Thumb 6r Thumb 7r Thumb 8r Thumb 9r Thumb 10r Thumb 11r Thumb 12r Thumb 13r Thumb 14r

Renault Mégane RS Trophy pridáva výkon a znižuje hmotnosť

Verzia Trophy redukuje neodpruženú hmotu ľahšími brzdami na prednej náprave a odľahčenými kolesami. Okrem toho pridáva výkon a sedadlá Recaro.

Renault dodržal sľub a relatívne skoro po uvedení nového Mégane RS rozširuje ponuku o nekompromisnejšiu verziu Trophy. Dvojmiestnu kabínu s bezpečnostným rámom v zadnej časti alebo súťažné tlmiče Öhlins, ktoré charakterizovali predošlé najrýchlejšie "Megany" nečakajte. Nové Trophy je predovšetkým o vyššom výkone, lepších sedadlách a menšej neodpruženej hmote.

Francúzi vyladili prepĺňaný benzínový štvorvalec s objemom 1,8 litra na rovných 300 koní, teda 221 kW. Najvyšší krútiaci moment vrcholí hodnotou 400 Nm (v kombinácii s manuálnou prevodovkou) alebo 420 Nm (dvojspojkové EDC), pri nezverejnených otáčkach. Posilnený Mégane RS Trophy, vybavený manuálnou prevodovkou, akceleruje z pokoja na stovku za 5,7 sekundy a vyvinie maximálnu rýchlosť 260 km/h. 

Trophy vychádza z verzie Cup, teda má o 25 percent tuhšie tlmiče s hydraulickými dorazmi, hrubšie stabilizátory, samosvorný diferenciál Torsen a 19-palcové disky obuté do pneumatík Bridgestone S001 245/35. Nechýba ani systém natáčania zadných kolies. 

Trophy k tomu pridáva anatomické predné sedadlá Recaro, čalúnené alcantarou. Vďaka nim môžete sedieť o dva centimetre nižšie než v štandardnom RSku. Paradoxne, za tieto sedadlá si budete musieť priplatiť.

Lepšiu pružnosť i ovládateľnosť zabezpečia ľahšie brzdové kotúče na prednej náprave. Celková úspora hmotnosti predstavuje 3,6 kilogramu, teda mínus 1,8 kg na jedno koleso. Od budúceho roka sa za ďalší príplatok budú dodávať aj ľahšie zliatinové disky (-2 kg na každé koleso), obuté do pneumatík Bridgestone Potenza S007. Ide o obutie pripravené špeciálne pre Mégane RS Trophy. 

Novinka sa na trhu objaví do konca tohto roka. A teraz je na rade otázka, či toto je naozaj vrchol v ponuke športového oddelenia francúzskej automobilky, alebo sa potichu chystá odľahčený Mégane RS Trophy-R, ktorý sa stane novým kráľom Nürburgringu...

Advertisement