Peugeot 09 2019 rifter 1140x190px
Thumb 52r Thumb 51r Thumb 53r Thumb 54r Thumb 55r Thumb 56r Thumb 57r Thumb 58r Thumb 63r Thumb 65r Thumb 64r Thumb 66r Thumb 61r Thumb 60r Thumb 59r Thumb 62r

Renault po polstoročí prestane používať oleje Elf, presedlal na Castrol

Vo francúzskych autách už nebudú kolovať francúzske, ale britské náplne.

Jedno z najdlhšie trvajúcich partnerstiev v automobilovom priemysle sa končí. Renault od roku 1968 používal vo svojich sériových i pretekárskych automobiloch mazivá Elf. Zo spojenia Renault-Elf sa stala samostatná značka a vlani - pri príležitosti jej päťdesiatych narodenín - vznikla rozsiahla reklamná kampaň i séria olejov balených do retro obalov.

Výnimkou bola len Formula 1, kde Renault v posledných rokoch spolupracoval s britským Castrolom. A práve Castrol sa od budúceho roka stane jediným dodávateľom mazív a technických kvapalín pre celú skupinu Renault.

Ak si po prvom januári 2020 kúpite nový Renault alebo Daciu, v motore, prevodovke, chladiacom či brzdovom systéme už budú kolovať náplne značky Castrol. Castrol zároveň začne dodávať mazivá a kvapaliny autorizovaným servisom Renault a Dacia na celom svete. Doterajšiu značku Renault-Elf nahradí nová - Renault Castrol.

Doplňme, že Elf je súčasťou francúzskeho koncernu Total. Total pod vlastnou značkou dodáva technické kvapaliny automobilkám Citroën, DS a Peugeot. Castrol sa v roku 2000 stal dcérskou spoločnosťou britského energetického gigantu BP (British Petroleum).