Hyundai 06 1 2019 1140x190
Thumb rij d inovuje mhd 1 Thumb rij d inovuje mhd 2

Rijád inovuje MHD

Spoločnosti SAPTCO a RATP Dev kupujú celkove 242 mestských autobusov od MAN Truck &Buspre saudskoarabskúmetropolu.

Na medzinárodnej konferencii o verejnej doprave UITP GlobalPublic Transport Summit autobusový operátor SAPTCO (SaudiPublic Transport Company) a francúzsky dopravný podnik RATP Dev (RégieAutonome des TransportsParisiens) podpísali dohodu o nákupe 242 mestských autobusov typu MAN Lion’s City M. Autobusy, ktoré výrobca dodá v rokoch 2018 a 2019, budú nasadené na linky v Rijáde, hlavnom meste Saudskej Arábie. Oficiálny partner v tomto kontrakte je MAN Truck &Bus, expedíciu bude realizovať v úzkom kontakte so zákazníkom importér HajiHuseinAlireza& Co. Ltd., aby garantoval vysoké kvalitatívne a bezpečnostné požiadavky.

Firmy SAPTCO a RATP Dev od roku 2014 spolupracujú v rámci joint-venturePublic Transport Company (PTC) pri rozvoji hromadnej dopravy v Saudskej Arábii. Parížsky prevádzkovateľ dopravných služieb RATP Dev pritom preberá riadenie prevádzky a SAPTCO má na starosť flotilový manažment. Dohromady sa počíta s vybudovaním 100 liniek, na ktorých bude premávať 1000 vozidiel.

MAN Lion’s City M poskytne vysokú úroveň komfortu pre cestujúcich a zároveň výbornú hospodárnosť prevádzky. Všetkých 242 objednaných autobusov je vo verzii s vonkajšou dĺžkou 10,5 m, motory Euro 5 dosahujú výkon 213 kW (290 k). S kapacitou 29 miest na sedenie a dostatočným priestorom pre nohy, s tónovanými bočnými oknami a výkonným klimatizačným zariadením spĺňajú vysoké nároky hromadnej dopravy v Rijáde. Na základe prianí klienta podoba autobusu zvonka i znútra prešla individuálnymi zmenami, ktoré zabezpečia jednotný obraz v novozriadenej sieti mestskej hromadnej dopravy.

Na snímke z potvrdenia významnej zákazky sú (zľava doprava): súčasná francúzska ministerka dopravy ElisabethBorne, v tom čase generálna riaditeľka spoločnosti RATP Dev, Eng. KhalidAlhogail, generálny riaditeľ spoločnosti SaudiPublic Transport Company (SAPTCO) a Rudi Kuchta, riaditeľ predaja autobusov v spoločnosti MAN Truck &Bus.