Hyundai i30 fastback 05 2019 1140x190px
Thumb auto hory1 Thumb auto hory2 Thumb auto seehof Thumb auto chamonix Thumb auto tanecnica Thumb auto vlak Thumb auto zeneva Thumb cesta Thumb davos kongcentrum Thumb davos1 Thumb davos2 Thumb davos3 Thumb davos4 Thumb davos5 Thumb davos6 Thumb gornergrat Thumb chamonix Thumb matterhorn Thumb matterhorn glacer Thumb matterhorn glacer2 Thumb matterhornpg Thumb re Thumb sanbernardino Thumb tasch Thumb tunel mblanc Thumb vlajka Thumb zermatt 1 Thumb zermatt 2 Thumb zermatt 3 Thumb zermatt 4 Thumb zermatt 5

S Karoqom cez Alpy - Chamonix, Zermatt, Davos

Škoda Karoq Scout 2.0 TDI vo veľmi zaujímavej zelenej farbe karosérie Emerald bude mojím spoločníkom na ceste cez Alpy na Autosalón do Ženevy. Zvažoval som, ako túto cestu poňať cestovateľsky zaujímavou. Severná trasa cez Rakúsko na Mníchov, smer Bodensee, dolu na Zurich a Ženevu, je totiž už dôverne známa.

Okrem toho by som chcel ukázať toto SUV aj v inej polohe, ako na rovnej diaľnici. Po ceste do Ženevy vyberám preto južnú cestu cez Taliansko, Chamonix a tunel popod Mont-Blanc a cez Zermatt a Davos späť. Dostanem sa tak do nadmorských výšok, ktoré viac ladia k charakteru auta. Vyrážam v nedeľu, aby som sa vyhol na prvom úseku bežnej premávke a bol už v pondelok v Ženeve. Spodnú trasu som vybral okrem Tunelu Mont Blanc aj kvôli kvalitnej káve na pumpách. Možno sa to javí ako banalita, ale kávičkári vedia, že na každej, aj najmenšej pumpe v Taliansku, je výborné espreso za cca 1 €.