Peugeot novy508sw ppc adform 4 970x250
Thumb 8851 mg 2730 Thumb 85783 large sampionat dragbanditov startuje v maji Thumb 85793 large sampionat dragbanditov startuje v maji Thumb 85792 large sampionat dragbanditov startuje v maji Thumb 85791 large sampionat dragbanditov startuje v maji Thumb 85790 large sampionat dragbanditov startuje v maji Thumb 85789 large sampionat dragbanditov startuje v maji Thumb 85788 large sampionat dragbanditov startuje v maji Thumb 85787 large sampionat dragbanditov startuje v maji Thumb 85786 large sampionat dragbanditov startuje v maji Thumb 85785 large sampionat dragbanditov startuje v maji Thumb 85784 large sampionat dragbanditov startuje v maji Thumb 85783 large sampionat dragbanditov startuje v maji Thumb 85782 large sampionat dragbanditov startuje v maji Thumb 85781 large sampionat dragbanditov startuje v maji Thumb 85780 large sampionat dragbanditov startuje v maji Thumb 85779 large sampionat dragbanditov startuje v maji

Šampionát DRAGBANDITOV štartuje v máji

Obľúbený šprintérsky šampionát pokračuje v roku 2015 ďalej pod taktovkou Slovenskej šprintérskej asociácie, ktorá pre priaznivcov drag racingu pripravila šesť majstrovských kôl. Základné delenie kategórií ostalo nemenné, ďalej budú s časom bojovať pretekári zaradení do troch veľkých skupín - a to Automobily STREET, Automobily PROFI a Motocykle, ktoré sa, samozrejme, potom delia podľa objemu, či pohonu na triedy.

Podobne ako to bolo i v predchádzajúcich sezónach, paralelne bude prebiehať šampionát pre pretekárov s celoročnou licenciou SAMŠ i bez nej a šampionát MSR, do ktorého budú bodovať jazdci s celoročnou licenciou Slovenskej asociácie motoristického športu. Napriek zaradeniu pretekov šampionátu do kalendára SAMŠ nevzniká však povinnosť testovania športových vozidiel. Celoročná licencia jazdca SAMŠ, ani licencia Slovenskej motocyklovej federácie povinná nie je, na každých pretekoch sa vydávajú jednodňové licencie. Vyskúšať si teda adrenalín profesionálnych pretekov na rovinke môže ktorýkoľvek držiteľ vodičského preukazu, s akýmkoľvek jedno- alebo dvojstopovým vozidlom, ktoré spĺňa bezpečnostné predpisy pretekov. Ani zabehnutá administratíva sa nemení, prihlášky do jednotlivých pretekov netreba vopred posielať, všetko sa vybavuje v mieste konania pretekov.

Slovenskí šprintéri odštartujú tohtoročný drag kolotoč podobne ako to i vlani v máji, a to na Slovakia Ringu. Úvod sezóny 2015 sa 8. mája bude zase niesť vo veľkom štýle v rámci podujatia Power fest, kde si na cieľovej rovinke autodrómu zmerajú sily najvýkonnejšie autá aj motocykle strednej Európy. Okrem šprintov potešia aj jazdy v šmyku, pretože sa tu bude konať aj najväčší slovenský závod v driftingu zaradený okrem slovenského majstrovského kalendára aj do maďarského. Vlani sa na májovom Power feste prekonali domáce rekordy účasti posádok v oboch disciplínach - divákov počas slnečného dňa ohurovalo famóznymi výkonmi svojich nadupaných strojov 190 šprintérov a 28 špičkových driftérov z piatich krajín. Najväčšiu koncentráciu konských síl na meter štvorcový by mal umocniť aj sprievodný program pre návštevníkov v otvorenom paddocku Slovakia Ringu, kde sa nadšenci upravených áut budú môcť kochať v jedinečných skvostoch bojujúcich o pohárové umiestnenia v prvom kole česko-slovenského seriálu TotalDip Tuning Battle 2015. Nebude chýbať moderované show&shine, fotenie s modelkami ani interaktívny program pre deti a dospelých. Atrakciou bude oficiálny zraz značky Subaru.

 

Z juhozápadu Slovenska sa motoristi presunú na Moravu, na prvý, spoločný česko-slovenský majstrák, ktorý sa odjazdí 30. mája na letisku v Přerove. K zmeraniu si síl dvoch bratských národov bude asistovať poľská enkláva špeciálov stavaných výlučne na jazdu na trati s dĺžkou 402 metrov, naopak početnú skupinu jazdcov z Rakúska očakávajú organizátori na treťom kole seriálu, ktoré bude 20. júna na piešťanskom letisku v rámci dvojdňového zrazu CARat Tuning Party. V druhej polovici sezóny sa preteky presunú na stred a východ republiky, 4. júla poteší opäť Automax Power fest obyvateľov Novohradu, deviatykrát bude na letisku Boľkovce pri Lučenci, a poslednými pretekmi na území Slovenska bude 8. augusta Tuningzraz Svidník. Záver ročníka bude už tretíkrát spoločné slovensko-maďarské podujatie 13. septembra na letiskovej ploche pri meste Kiskunlacháza, južne od Budapešti.

Aj v ročníku 2015 bude samozrejme časomieru zabezpečovať profesionálne zariadene s tlačeným výstupom po každej jazde a automatizovanou štartovacou signalizáciou. Divákov okrem napínavých duelov tých najvýkonnejších áut a motocyklov čakajú kuriózne exhibície, kaskadérske vystúpenia, dragstre s výkonom cez 2000 konských síl a tuningové a klubové zrazy.

KALENDÁR PRETEKOV - MSR šprinty 2015:

8. máj – Slovakia Ring, Orechová Potôň: Power fest

šprinty na 1/8 míle, medzinárodný pretek v driftingu - slovensko-maďarský majstrák, Tuning Battle 2015, oficiálny zraz Subaru

30. máj - letisko Přerov: Automotosprint / Power fest

šprinty na 1/4 míle, slovensko-český majstrák, Tuning Battle 2015, zraz US Cars

20. jún - letisko Piešťany: CARat Tuning party

šprinty na 1/4 míle, drifting, Tuning Battle 2015

4. júl - letisko Boľkovce: Automax Power fest

šprinty na 1/8 míle, slovensko-maďarský majstrák, stunt show, drift show, Tuning Battle 2015

8. august - letisko Svidník: Tuningzraz Svidník

šprinty na 1/4 míle, stunt show, Tuning Battle 2015

13. september - letisko Kiskunlacháza: Poco Loco Drag racing/Power fest

šprinty na 1/4 míle, maďarsko-slovenský majstrák, Honda meeting

viac informácií nájdete na stránke www.zrychlenie.sk