Hyundai 2019 01 1140x190
Thumb seat is presenting its next vehicle engineered for urban mobility at the mwc 01 hq Thumb seat mwc  1 Thumb seat mwc  3 Thumb seat mwc  2

Seat predstaví ľahké mestské elektroauto

Najprv nové vozidlo ukážu na Mobile World Congres v Barcelone, potom na sutoslóve v  Ženeve.

Seat má vývojové i dizajnové zázemie v Barcelone, preto aj ľahké vozidlo do mesta predstaví na kongrese spojenom s výstavou, zameranou na konektivitu a moderné mobilné technológie. Kongresu sa Seat zúčastní už piatykrát. Na tlačovej konferencii nové mestské vozidlo s vymeniteľnými batériami predstaví predseda predstavenstva španielskej automobilky Luca de Meo. Zatiaľ povedal o premiére toto „Mobilita sa mení a naša úloha výrobcu automobilov a poskytovateľa mobility sa mení s ňou. Musíme byť schopní organizovať a poskytovať nové platformy mobility, ktoré budú kľúčovými hráčmi v mestách budúcnosti. Seat je hlboko involvovaný v rozličných projektoch tohto druhu a MWC je perfektnou scénou, na ktorej ich môžeme predstaviť svetu.“ Zatiaľ Seat zverejnil len siluetu svetlometov nového vozidla.

Seat však predstaví aj iné produkty blízkej či vzdialenej budúcnosti. V rámci projektu 5G Barcelona, ktorý má propagovať Barcelonu ako vzorové európske miesto vo využívaní technológie 5G. Seat a Telefónica spustia pilotný test nazývaný príznačne 5G ConnectedCar. Táto iniciatíva umožňuje komunikáciu medzi automobilom, okolitou infraštruktúrou a inými vozidlami ako prvý krok ku kolaboratívnej autonómnej jazde.

Na MWC budú prítomné aj tímy XMOBA a Metropolis:Lab, dvoch dcérskych spoločností Seat, ktoré pracujú na vývoji inteligentných riešení pre zlepšenie mestskej mobility.

V expozícii SEAT budú prezentované podrobnosti o pokroku, ktorý dosiahol projekt autobusu s flexibilným grafikonom Bus On Demand, ktorý má zefektívniť verejnú dopravu službou adaptovanou podľa potrieb užívateľov. To isté sa týka aj služby zdieľania jázd, ktorá vzájomne prepája účastníkov a umožňuje užívateľom združovať sa pri ceste do práce a späť. Obidve riešenia mobility v roku 2019 vstupujú do druhej fázy a budú dostupné v Barcelone.