135 19 hyund kampan i range 1140x190px 2
Thumb 6s Thumb 2s Thumb 1s Thumb 3s Thumb 4s Thumb 5s Thumb 7s Thumb 8s Thumb 9s Thumb 10s Thumb 11s Thumb 12s Thumb 13s

SEAT Tarraco plug-in hybrid brnká na športovú strunu

Popri novej technike, debutuje aj športovo ladená výbava FR.

SEAT už pri uvedení modelu Tarraco avizoval, že sa neskôr dočkáme plug-in hybridnej verzie. Novinku slávnostne odhalia onedlho na frankfurtskom autosalóne a v predaji sa objaví v prvej polovici budúceho roka.

Plug-in hybridný pohon kombinuje benzínový turbomotor 1,4 TSI (110 kW/150 k) s elektromotorom (85 kW/115 k) a šesťstupňovou dvojspojkovou prevodovkou DSG. Ide o techniku, akú čoskoro dostane aj Škoda Superb iV.

SEAT uvádza kombinovaný výkon systému 180 kW (245 k) a najvyšší krútiaci moment 400 Nm. Oba parametre sa prenášajú výhradne na predné kolesá. Plug-in hybrid je najrýchlejší spomedzi všetkých motorizácií, určených pre Tarraco. Z pokoja na stovku akceleruje za 7,4 sekundy a vyvinie maximálnu rýchlosť 216 km/h.

SEAT Tarraco PHEV môže byť päť- i sedemmiestny. Lítiovo-iónový akumulátor s kapacitou 13 kWh sa ukrýva v podlahe, pred zadnou nápravou. Ak je plne nabitý, automobil prejde čisto na elektrinu vyše 50 kilometrov. Čas potrebný pre opätovné nabitie batérie výrobca nespresnil.

Tarraco PHEV stojí na čele pripravovanej ofenzívy. V roku 2021 bude na trhu dokopy šesť elektrifikovaných modelov SEAT a Cupra. Pôjde o elektromobily a plug-in hybridy.

Ďalšou novinkou v modelovom rade Tarraco, je športovo ladená výbava FR (Formula Racing). Zahŕňa ľahkú úpravu exteriéru v podobe novej výplne masky chladiča, upravených koncových svetiel, nadstavca na zadnom nárazníku alebo 19-palcových zliatinových diskov kolies. Za príplatok dostanete dvadsiatky. V kabíne dominujú predovšetkým anatomické predné sedadlá s integrovanými hlavovými opierkami, upravený volant a hliníkové pedále. Špecialitou je nový lak karosérie Fura Grey. 

Očakávame, že výbavu FR bude možné kombinovať s rôznymi motorizáciami.