Hyundai 06 1 2019 1140x190
Thumb seat tarraco tuning abt autozurnal.com  6 Thumb seat tarraco tuning abt autozurnal.com  3 Thumb seat tarraco tuning abt autozurnal.com  4 Thumb seat tarraco tuning abt autozurnal.com  5 Thumb seat tarraco tuning abt autozurnal.com  1 Thumb seat tarraco tuning abt autozurnal.com  2

Seat Tarraco dostalo jemný tuning od ABT

Najnovšie veľké koncernové SUV pôsobí z trojice Tarraco, Tiguan Allspace a Škoda Kodiaq najšportovejším dojmom. Jeho ducha teraz posilnila aj firma ABT Sportsline, ktorá je známa úpravami áut koncernu VAG. Pre Seat Tarraco pripravila jemný optický a výkonový tuning.

Pre úpravu ABT zvolilo model s dieselovým motorom 2,0 TDI, výkonom 190 koní a krútiakom 400 Nm. Motor spolupracuje s pohonom 4x4 a 7-stupňovým automatom DSG. Po decentom čiptuningu ABT dosiahlo 220 koní a 440 Nm krútiaceho momentu. Oficiálne údaje dynamických parametrov po zlepšení neudávajú, no predpokladáme, že zrýchlenie na stovku by mohlo byť o 3 desatiny sekundy lepšie, ako pri sériovom modeli.


Jemné výkonové úpravy nasleduje aj exteriér Tarraca. Ten je už v sérii mimoriadne podarený a dynamický. ABT Sportsline pridalo navyše veľké 21-palcové viaclúčové disky kolies s nízkoprofilovými pneu, ktoré Tarracu veľmi sedia. Ak by ste predsa nechceli obetovať veľkú dávku komfortu, ABT Sportsline má v ponuke aj 19 a 20-palcové disky. Pre fanúšikov nízkych bočníc tiež pripravil 21-palcové disky v odlišných dizajnoch.

Minoritné zlepšenia? Toto je pre ABT Sportsline len začiatok. Spoločnosť rozšíri ponuku tuningu a doplnkov o časti bodykitu, koncovky výfukov, vyladený podvozok a mnohé ďalšie.