Conti france sk 1140x86
Thumb surfing in the desert 03 hq Thumb surfing in the desert 04 hq Thumb surfing in the desert 02 hq Thumb surfing in the desert 05 hq Thumb surfing in the desert 06 hq Thumb surfing in the desert 07 hq Thumb surfing in the desert 08 hq Thumb surfing in the desert 09 hq Thumb surfing in the desert 10 hq

Seat Tarraco účinkuje v púštnom videu

Do Maroka odišli tvorcovia klipu o najnovšom Seate, aby presvedčili zákazníkov o jedinečnosti veľkého Tarraca. V Maroku má púšť 22 kilometrov dĺžku, 5 kilometrov šírku a vysoké duny z piesku vytvorili jedinečnú atmosféru.

Púšť je jedným z miest s najväčšími teplotnými rozdielmi, cez deň 50 stupňov Celzia a v noci klesne na bod mrazu. Preto je dôležité aby vonkajšia teplota neovplyvňovala interiér vozidla a vodiča. „Ideálna, komfortná teplota je 21,5°C a funkcia Auto automatickej klimatizácie samočinne reguluje teplotu v kabíne vozidla,“ hovorí María García, konštruktér vývojového oddelenia. Trojzónová automatická klimatizácia, ktorá sa dá pre zadnú časť kabíny nastavovať aj z druhého radu sedadiel, poskytuje posádke individuálny tepelný komfort aj v takýchto náročných podmienkach.

Cesta k dunám je plná kamenistého, nerovného terénu, vyžadujúceho po celý čas presnosť a zručnosť v riadení. Tarraco má tlmiče pruženia s adaptívnou reguláciou, ktoré modifikáciou charakteristiky automaticky prispôsobujú tvrdosť podvozka povrchu a štýlu jazdy. „Systém dokáže reagovať na nerovnosti povrchu v zlomkoch sekundy, čím uľahčuje jazdu v teréne,“ vysvetľuje Stefan Ilijevic, šéf oddelenia predvývoja, patentov a inovácií.

porúča Stefan Ilijevic. Nájsť čerpaciu stanicu paliva uprostred púšte je takmer nemožné. Hoci má Tarraco palivovú nádrž s objemom 60 litrov, nie je to nič oproti päťdesiatim dňom, ktoré môže ťava prejsť bez vody. Ako deň postupuje, farba púšte sa mení z oranžovo-červenej na žiarivú zlatú. Kopce dún a priehlbiny medzi nimi vytvárajú tiene, ktoré sťažujú orientáciu v teréne, no reflektory full LED modelu Tarraco jasne osvetľujú trasu. „Počas fázy vývoja komponenty ako predné reflektory a zadné skupinové svetlá strávili 10 dní v klimatickej komore pri extrémnych teplotách, pohybujúcich sa od -40 do +90°C aby sa overila ich odolnosť a zabezpečila neobmedzená funkčnosť,“ zdôrazňuje konštruktér.