Hyundai 2019 01 1140x190
Thumb seat tarraco 004h Thumb seat tarraco 053h Thumb seat tarraco 063h Thumb seat tarraco 002h Thumb seat tarraco 064h Thumb seat tarraco 107h Thumb seat tarraco 116h Thumb seat tarraco 119h Thumb seat tarraco 121h Thumb seat tarraco 157h

SEAT Tarraco: Úloha je splnená

Vlajková loď značky SEAT je navrhnutá čisto pragmaticky. K nemeckému základu však pridáva aspoň štipku španielskeho temperamentu.

Spoločné gény Tarraca so sesterským Volkswagenom Tiguan Allspace sú neprehliadnuteľné. Zvlášť pri pohľade z profilu. Pamätníci si možno aj zaspomínali na časy, keď SEAT vyrábal ľahko upravené FIATy a španielski dizajnéri takpovediac nemali do čoho pichnúť. Lenže v prípade Tarraca to úplne neplatí, pretože sa na ňom objavujú prvé črty nového štylistického jazdy značky SEAT. Všimnite si napríklad masku chladiča, ktorá má upravený tvar a je posadená trochu nižšie. Zároveň, predné svetlomety sú vtlačené hlbšie do karosérie. Koncové svetlá opticky prepája červená ozdobná lišta. Podobné detaily nájdeme aj na úplne novom Leone, ktorý predstavia v priebehu tohto roka.