Conti france sk 1140x86
Thumb seat will launch six electric and plug in hybrid models 02 hq Thumb seat will launch six electric and plug in hybrid models 03 hq Thumb 1s Thumb 2s Thumb 4s Thumb 3s Thumb seat will launch six electric and plug in hybrid models 01 hq

Seat uvedie do roku 2021 až 6 elektrifikovaných modelov

Seat dnes predstavil svoju stratégiu v oblasti elektromobility, ktorá do začiatku roka 2021 počíta so šiestimi elektrickými a plug-in hybridnými modelmi.

Prvými lastovičkami budú malý mestský Seat Mii (súrodenec Škody Citigo a VW up!) a Seat el-Born (súrodenec VW I.D.) predstavený na nedávnom ženevskom autosalóne. Po nich budú nasledovať plug-in hybridné verzie modelov Leon a Tarraco. Plug-in hybridné varianty dostanú aj modely Leon a Formentor od športovej značky Cupra. 

Prezident Seatu Luca de Meo dnes na výročnej mediálnej konferencii zároveň oznámil, že Cupra Formentor, nový crossover  predstavený v Ženeve, bude vyrábaný v továrni Martorell.  Seat tiež v spolupráci so značkou Volkswagen vyvinie novú platformu pre menšie elektrické autá s dĺžkou do štyroch metrov pre vozidlá viacerých koncernových značiek.

Čieľom novej platformy je vyvinúť cenovo dostupnejšie elektromobily začínajúce pod hranicou 20 000 eur.