Peugeot 2018 11 1140x190
Thumb 3b Thumb 2b Thumb 1b Thumb 4b Thumb 5b Thumb 6b Thumb 31b Thumb 32b Thumb 33b Thumb 34b Thumb 35b Thumb 36b

Sedmičkové BMW dostalo obrovské obličky

Typická maska chladiča postupne naberá impozantné rozmery.

Vďaka chybe v internetovom konfigurátore sa na modernizované BMW radu 7 môžeme pozrieť ešte predtým, než ho mníchovská automobilka oficiálne odhalí. Zatiaľ čo niektoré facelifty bývajú ťažko postrehnuteľné, tento vďaka obrovským obličkám alias typickej maske chladiča, určite neprehliadnete.

Aby maska ešte viac vynikla, kapota motora je plochšia a svetlomety štíhlejšie. Dizajnové úpravy zaznamenali aj oba predné nárazníky. BMW radu 7 bude mať štandardne uhladenejší nárazník, ale v rámci M paketu môžete dostať aj agresívnejšie tvarovaný nárazník s väčšími otvormi pre prívod vzduchu.

Vzadu je najväčšou optickou inováciou prepojenie koncových svetiel tenkým diódovým svetlovodom. Aktuálne ide o veľmi módnu záležitosť, ktorú môžete nájsť na autách rôznych značiek. Akurát, postupne sa z nej vytráca originalita, keďže ju majú takmer všetci.

Škoda, že s fotografiami exteriéru, neunikol aj náhľad kabíny. V nej očakávame najmä zdokonalený digitálny prístrojový panel alebo najnovšiu evolúciu multifunkčného ovládača iDrive. Plus niekoľko dizajnových detailov inšpirovaných BMW X7.

Milovníci veľkých motorov nemusia mať obavy z toho, že BMW v rámci modernizácie Sedmičky pristúpi k downsizingu. V ponuke naďalej zostane 6,6-litrový a dvomi turbami prepĺňaný benzínový dvanásťvalec. Na uniknutých obrázkoch sa totiž objavila aj verzia M760Li.

Najväčší motor v ponuke pred modernizáciou dosahoval výkon 448 kW (610 k) a najvyšší krútiaci moment 800 Nm. Takmer 2,2 tony vážiaca luxusná limuzína vďaka nemu akceleruje z pokoja na stovku za neuveriteľných 3,7 sekundy. 

Na opačnej strane ponuky stojí základné BMW 730i so skromným prepĺňaným štvorvalcom, ktorý má objem 2,0 litra. Produkuje výkon 190 kW (258 k) a 400 Nm krútiaceho momentu. Aj vďaka tomu, že základná verzia váži o 430 kilogramov menej, z nuly na sto šprintuje za 6,2 sekundy. 

Ako sa časom menili obličky na BMW radu 7