Peugeot zimna kampan
Thumb skoda enyaq prve elektricke suv skoda autozurnal.com 1 Thumb skoda enyaq elektricke suv skoda autozurnal.com 3 Thumb skoda enyaq elektricke suv skoda autozurnal.com 1 Thumb skoda enyaq elektricke suv skoda autozurnal.com 2 Thumb skoda enyaq elektricke suv skoda autozurnal.com 4 Thumb skoda enyaq elektricke suv skoda autozurnal.com 6 Thumb skoda enyaq elektricke suv skoda autozurnal.com 5 Thumb skoda enyaq elektricke suv skoda autozurnal.com 7 Thumb skoda enyaq elektricke suv skoda autozurnal.com 8 Thumb skoda enyaq prve elektricke suv skoda autozurnal.com 1

Škoda ENYAQ bude prvé elektrické SUV českej značky

Mladoboleslavská značka zverejnila meno nového prírastku do elektrickej rodiny áut. Prvé elektrické SUV značky sa bude volať Škoda Enyaq.

Prečítajte si tiež:

Takto vyzerá zatiaľ najlacnejšia Škoda Octavia IV liftback

Postavia ho na špeciálne vyvinutej modulárnej platforme MEB koncernu VW, určenej pre elektrické vozidlá. Stojí na nej aj elektrický Volkswagen ID.3. Škoda svojim prvým čisto elektrickým SUV zakladá aj novú rodinu mien, spájajúcich písmeno „E“, ktoré symbolizuje elektromobilitu a písmeno „Q“, ktoré je charakteristické pre SUV rodinu značky Škoda. 

Škoda Enyag sériovou verziou Vision IV

Meno je odvodené z írskeho slova „enya“ a znamená „zdroj života“. Slovo enya pochádza z pôvodného írskeho slova „Eithne“ a voľne sa dá preložiť ako esencia, duch, princíp. „Zdroj života“ symbolizuje vstup automobilky do éry elektromobility. 

Prvá fotografia nám toho zatiaľ veľa neukazuje. Ide "len" o nápis Enyaq na zadnej časti nového SUV. Vieme však, že Škoda Enyaq má byť sériovou verziou konceptu Vision iV (v galérii), ktorý je predobrazom prvého elektrického SUV značky.

Skoda Vision iV

Škoda Enyaq bude prvým sériovým vozidlom značky postavenom na modulárnej "elektrickej" koncernovej platforme MEB. Do konca roka 2022 chce Škoda uviesť na trh viac ako 10 nových elektrifikovaných modelov pod odznakom "iV", Enyaq bude jedným z nich. Škoda tiež tvrdí, že do roku 2025 bude predaj čisto elektrických a plug-in-hybridných modelov predstavovať 25 percent celkového predaja.

Podľa najnovších informácii by sa mala Škoda Enyaq dostať do predaja ešte tento rok. Na marcovom autosalóne v Ženeve sa však pravdepodobne neukáže a Škoda zvolí pre oficiálnu premiéru samostatnú akciu neskôr v roku.