191 19 hyund kampan tucson nline 1140x190px

Škoda Octavia RS IV na prvej skici. Toto o nej zatiaľ vieme

Nová Škoda Octavia IV sa nám predstavila len pred pár dňami. Známy grafik XTomiDesign nám ukazuje, ako by rýchla verzia mladoboleslavského bestselleru mohla vyzerať. My pridávame prvé info o novej Škode Octavia RS IV.

Prečítajte si tiež: 
Nová Škoda Octavia je tu! (video predstavenie + veľká galéria)

Hneď po premiére novej Octavie sme vám priniesli rozsiahly článok s prvými informáciami, veľkou galériou a technickými detailmi novinky. Mnoho nadšencov Škody sa teší práve na rýchlu verziu RS, ktorá skvele kombinuje prvky praktického rodinného liftbacku alebo kombi s radosťou jazdy. Nikdy nešlo o čisto športové auto, no počnúc prvou generáciou vie byť Octavia RS veľmi rýchla a zároveň vhodná na každodenné jazdenie. V súčasnosti pôjde už o štvrtú generáciu modelu RS.

Dizajn novej Škody Octavia IV sa podaril. Liftback vyzerá podobne ako autá s karosériou "fastback" (napr. Peugeot 508) s plynule klesajúcou líniou strechy v štýle kupé. Atraktívne vyzerá aj kombi, nová Octavia sa celkovo priblížila väčšiemu Superbu. A to nielen vzhľadom, ale aj výbavou a použitými technológiami. Nová Octavia RS vyšperkuje podarený dizajn, pridá viac korenia, ale to hlavné bude v použitej technike. 

Nová Škoda Octavia RS IV ako plug-in hybrid 

Škoda Octavia RS IV sa predstaví s benzínovým, naftovým a plug-in hybridným pohonom. Nebude chýbať ani pohon 4x4. Každý si tak príde na svoje. Plug-in hybridná verzia dostane pohonnú jednotku s výkonom 180 kW/245 k. Základom bude motor 1.4 TSI, 6-stupňová prevodovka DSG a elektromotor. Batéria bude mať kapacitu 13 kWh a na elektrinu takto motorizovaná Octavia prejde 50 km. Výkonové parametre naftovej a benzínovej Octavie RS nepoznáme, oproti odchádzajúcej generácii si však jemne polepšia. V závislosti na zvolenom motore si zákazník bude môcť vybrať medzi manuálnou a automatickou prevodovkou DSG a taktiež medzi pohonom predných a všetkých štyroch kolies.

Škoda Octavia RS IV bude štandardne jazdiť na 18-palcových kolesách, v opcii budú veľké 19-palcové disky. Vzhľad povýšia prepracované nárazníky, nižší športový podvozok, zadný spojler a výraznejšie koncovky výfuku. Štandardom bude progresívne riadenie a najmä nové LED Matrix svetlá, na ktoré sú v Škode právom hrdí. Dátum premiéry novej Škody Octavia RS IV zatiaľ nepoznáme.

Zdroj titulná foto: xtomi.blogspot.com