Thumb 0409 114 Thumb skoda octavia kombi rs  08 Thumb 0409 116 Thumb skoda octavia rs  04 Thumb skoda octavia rs  10 Thumb skoda octavia rs scout 03 Thumb skoda octavia scout 09 Thumb skoda octavia scout 2005

Škoda Octavia RS, Scout: Zmeny môžete aj počuť

V rámci omladzovacej kúry Škody Octavia sa úpravy nevyhli ani chuťovkám v podobe verzií RS a Scout. K pozmenenému dizajnu pribudla vyladená technika.

Nestáva sa často, aby modernizácia auta zasiahla aj jeho zvuk. Benzínová Škoda Octavia je výnimkou, pretože nový softvér riadiacej jednotky motora zvýšil výkon na úroveň 169 kW (230 k) a zároveň sprostredkuje ľahké strieľanie výfuku pri podradzovaní. Najmä v kombinácii s dvojspojkovou prevodovkou DSG. Fígeľ je to celkom jednoduchý – konštruktéri zámerne „pokazili“ predstihovú mapu, takže škrtiaca klapka sa nikdy celkom nezavrie. Pár kvapiek benzínu prenikne až do výfukového potrubia, kde vybuchnú (zhoria) a Octavia RS odrazu znie športovejšie. Modernizácia priniesla ešte jednu novinku technického charakteru, v podobe funkcie launch control. Stačí aktivovať športový režim radenia i stabilizačného systému, zošliapnuť brzdový pedál a vzápätí plyn až na podlahu.