Continental 2018 oktober 1140x86
Thumb skoda spaceback silhouette Thumb 1s Thumb 11s Thumb 12s Thumb 3s Thumb 2s Thumb 4s Thumb 5s Thumb 6s Thumb 7s Thumb 8s Thumb 9s Thumb 10s

Škoda odhaľuje nový kompaktný hatchback, seriál vyvrcholí v decembri

Nástupca modelu Rapid Spaceback dostane modernejšiu techniku a priestrannejšiu kabínu. Dizajn bude inšpirovaný parížskou štúdiou Vision RS.

Mladoboleslavská automobilka štartuje ďalší seriál. Postupne bude zverejňovať rôzne detaily nového kompaktného hatchbacku, ktorý nahradí dnešný Rapid Spaceback. My už vieme, že seriál vyvrcholí siedmeho decembra, kedy počas slávnostnej premiéry spoznáme hotové sériové auto. Na Slovensku sa však prvé kusy objavia až koncom apríla budúceho roka.

Česi majú so zdĺhavým odhaľovaním a napínaním verejnosti dlhoročné skúsenosti. Mnohí z vás si možno spomenú na druhú polovicu osemdesiatych rokov minulého storočia, keď vtedajšie motoristické časopisy zverejňovali fotografie rôznych detailov Favoritu pred tým, než ho Škoda slávnostne predstavila.

Aktuálne pripravovaný nástupca Rapidu je z pohľadu mladoboleslavskej značky podobne prelomový ako niekdajší Favorit. Pôjde totiž o prvý plnohodnotný hatchback nižšej strednej triedy, nesúci logo Škoda. Súčasný Rapid Spaceback s úzkym interiérom a konštrukčne starším podvozkom na najlepších v segmente nestačí. 

Napokon, samotný šéf marketingu Škoda Auto - Alain Favei - nedávno priznal, že plán nevyšiel a Rapid nezaznamenal taký úspech, ako si výrobca predstavoval. "Naša prítomnosť v tomto segmente je veľmi skromná. So súčasným Rapidom Spaceback sa nám nepodarilo presvedčiť zákazníkov, že sme v tomto segmente dôveryhodným konkurentom," povedal Favei pre britský Autocar.

A to je hlavný dôvod, prečo nástupca Rapidu dostane nový názov. Česi zredukujú počet karosárskych verzií na jedinú. Zostane iba hatchback, ktorý dostane odvážnejší dizajn a novú techniku. S touto výbavou skúsi na druhý pokus zabojovať o priazeň ľudí.

"Zákazníci by sa na auto mali tešiť najmä pre jeho dizajn exteriéru a interiéru," povedal Aleš Petrus z marketingového oddelenia Škoda Auto. "Vďaka platforme MQB je nový model proporčne vyvážený automobil s veľkým rázvorom náprav."

Škoda zároveň potvrdila, že vzhľad sériovej novinky bude inšpirovaný parížskou štúdiou Vision RS.

Prvý záber novinky nám odhaľuje jeho profil s trojicou bočných okien a výrazným prelisom, tiahnúcim sa od trojuholníkových predných svetlometov, ponad kľučky, až k horizontálnym koncovým svetlám.

Do galérie k článku pridávame aj neoficiálne obrázky, ktoré sa na internete objavili pred niekoľkými týždňami.