Peugeot 06 2019 promo 1140x190
Thumb skoda scala monte carlo skoda kamiq monte carlo autozurnal.com 6 Thumb skoda scala monte carlo skoda kamiq monte carlo autozurnal.com 3 Thumb skoda scala monte carlo skoda kamiq monte carlo autozurnal.com 1 Thumb skoda scala monte carlo skoda kamiq monte carlo autozurnal.com 2 Thumb skoda scala monte carlo skoda kamiq monte carlo autozurnal.com 4 Thumb skoda scala monte carlo skoda kamiq monte carlo autozurnal.com 5 Thumb skoda scala monte carlo skoda kamiq monte carlo autozurnal.com 8 Thumb skoda scala monte carlo skoda kamiq monte carlo autozurnal.com 7

Škoda Scala a Kamiq prídu aj vo verzii Monte Carlo

Škoda potvrdila, že nová Škoda Scala a Kamiq prídu aj v športovo ladenej verzii Monte Carlo. Zmeny ani oficiálne fotografie mladoboleslavská značka zatiaľ nezverejnila (v galérii sú štandardné verzie Kamiq a Scala), no emotívnejšie verzie oboch áut predstaví už o mesiac na autosalóne vo Frankfurte.

Tešiť sa môžeme na viacero štýlových doplnkov, ktoré pridajú podarenému dizajnu oboch noviniek športový nádych. Nečakajte však extra dávku výkonu navyše. Monte Carlo je o vzhľade a o doplnkoch karosérie. Pribudnú čierne disky kolies, čierny spojler, Kamiq dostane čierne lakované strešné nosníky a nebudú chýbať ani plakety Monte Carlo. V interiéri nájdeme športové sedadlá, červené prešívanie, kovové pedály a ďalšie minoritné štylistické zmeny. V súčasnosti Škoda ponúka jediný Monte Carlo model, a to tretiu generáciu Fabie.

Prečítajte si tiež: 
Nová Škoda Superb Scout je v predaji. Poznáme slovenské ceny

Škoda Fabia Monte Carlo

Historický odkaz

V roku 2011 začala Škoda ponúkať druhú generáciu Fabie vo verzii Monte Carlo. Neskôr pribudli modely Citigo, Rapid, Rapid Spaceback a dokonca aj Yeti. No Monte Carlo odkaz smeruje ďalej do minulosti. Pomenovali ich podľa mestskej časti Monaka a podľa Rally Monte Carlo, ktorá sa jazdí od roku 1911. Súčasťou sú legendárne časti Sisteron a Col de Turini.

Škoda dosiahla na Rally Monte Carlo historické úspechy. Prvýkrát značka štartovala v roku 1912 na druhom ročníku rally. V roku 1936 dosiahol model Popular druhé miesto. Už vtedy automobilka prišla s limitovanou edíciou 70 áut, ktoré vychádzali zo súťažného auta a dostali sekundárny názov Monte Carlo.

Škoda Popular Monte Carlo

Limitovaná edícia Škody Popular Monte Carlo v charakteristickej čiernej farbe.