Peugeot novy508sw ppc adform 4 970x250
Thumb skoda scala monte carlo autozurnal.com 5 Thumb skoda scala monte carlo autozurnal.com 1 Thumb skoda scala monte carlo autozurnal.com 3 Thumb skoda scala monte carlo autozurnal.com 2 Thumb skoda scala monte carlo autozurnal.com 6 Thumb skoda scala monte carlo autozurnal.com 4 Thumb skoda scala monte carlo autozurnal.com 7 Thumb skoda scala monte carlo autozurnal.com 8

Škoda Scala Monte Carlo prichádza so športovým imidžom

Nová Škoda Scala sa českej značke podarila. Na autosalóne vo Frankfurte 2019 predstavia najšportovejšiu verziu Monte Carlo. Jej vzhľad už poznáme teraz na prvých oficiálnych fotografiách. Nečakajte však ozajstné športové auto, tu ide najmä o vzhľad a imidž. Monte Carlo verziu dostane aj nový kompaktný crossover, Škoda Kamiq.

Prečítajte si tiež: 
Autosalón Frankfurt 2019: Prehľad najväčších noviniek

Škoda Scala monte Carlo
Už štandardná Scala vyzerá vo vyšších výbavových stupňoch veľmi dynamicky. Monte Carlo však vzhľad posúva ešte o krok ďalej k športovému podtónu. Výraznými zmenami sú čierne lakované doplnky karosérie, špeciálne disky kolies (17 a 18-palcové), čierne nadstavce prahov alebo decentné emblémy, ktoré odkazujú na úspešnú minulosť v rally Monte Carlo. Prepracovaný je aj predný spodný spojler. Z diaľky Scalu Monte Carlo najskôr odlíšite podľa veľkej čiernej masky, ktorá nemá chrómové olemovanie, ale je kompletne v tmavom odtieni.

Škoda Scala Monte Carlo
Podobným štýlom sa nesie aj zadná časť Scaly Monte Carlo. Nápis Scala, ktorý nahradil pôvodné logo s okrídleným šípom, už poznáme. Tu však bude opäť, ako inak, lakovaný do čiernej farby. Zmeny preberá aj interiér novinky. Zaujmú výrazne kontrastné červené linky na obkladoch panelov, na sedadlách a samozrejme nesmie chýbať módne prešívanie červenou niťou. Volant dostal perforovanú kožu a Scala Monte Carlo má športové sedadlá s integrovanými opierkami hlavy a špeciálnym poťahom. 

Škoda Scala Monte Carlo interier
Scala Monte Carlo bude jazdiť rovnako ako štandardná verzia. Zmeny na podvozku alebo výkonnejšie motory pod kapotou tak nečakajte. Ponúkne však bohatšiu výbavu. Zákazníci sa môžu tešiť napr. na panoramatickú strechu, zatmavené zadné okná alebo predĺžené čierne sklo veka kufra spolu so strešným spojlerom.

Oficiálnu premiéru bude mať nová Škoda Scala Monte Carlo na autosalóne vo Frankfurte 2019 už o týždeň. Následne by sa mala dostať do predaja.