Hyundai santa fe 2018 november 1040x190
Advertisement
Thumb 181129 scala interior 1 Thumb 181129 scala interior 3 Thumb 181129 scala interior 2 Thumb 181129 scala interior 4 Thumb skoda scala camouflage lennon wall back Thumb skoda scala camouflage lennon wall prague Thumb skoda scala light art graffiti prague Thumb skoda scala view lennon wall graffiti Thumb 181129 scala interior 5 Thumb skoda scala camouflage lennon wall front Thumb skoda scala camouflage lennon wall lights Thumb skoda scala camouflage lennon wall front light Thumb skoda scala lennon wall Thumb skoda scala wall lennon prague

Škoda Scala odhalila interiér

Týždeň pred svetovou premiérou v Tel Avive predstavuje česká automobilka prvé fotografie interiéru nového kompaktného modelu Scala.

Nový koncept interiéru sleduje výtvarný smer, ktorý vytýčila štúdia Vision. Scala tento dizajn prvýkrát prevádza do sériového auta. Elementárnou súčasťou sú pritom vysoko umiestnený centrálny displej v zornom poli vodiča a novo tvarovaná prístrojová doska.

Norbert Weber, vedúci dizajnu interiéru automobilky Škoda, hovorí: „Nová Scala je prvým sériovým modelom, v ktorom realizujeme náš nový koncept interiéru a s novými farbami a materiálmi zavádzame aj modernizovaný dizajnový jazyk.“

Ústredným bodom interiéru je obrazovka s uhlopriečkou až 9,2 palca, na ktorú dobre vidí nielen vodič, ale aj spolujazdec. Voľne stojaci displej je lemovaný charakteristickou linkou, ktorá sa odvoláva na emocionálne línie kapoty. Táto línia pod displejom okrem toho tvorí aj ergonomickú oporu pre ruku, ovládajúcu dotykovú obrazovku. Aj vládanie klimatizácie v stredovom paneli a tlačidlá pre systém štart-stop, voľbu jazdného profilu alebo parkovacieho asistenta, priamo pred radiacou pákou, sú vo vodičovom dosahu. Bočné výduchy ventilácie siahajú až k dverám a posilňujú optickú šírku a veľkorysý dojem priestrannosti. Prístrojová doska a výplne predných dverí majú kvalitný povrch s novou štruktúrou. Napodobňuje kryštalické štruktúry a v budúcnosti bude pre štýl značky typická.

Svetová premiéra bude 6. decembra 2018 v Tel Avive a bude prenášaná na Škoda storyboardy a prostredníctvom kanálov značky na sociálnych sieťach.