Mercedes 3 2020 1140x190 autozurnal
Thumb 2020 skoda scala spider Thumb 2020 skoda scala spider  2 Thumb 2020 skoda scala spider  3 Thumb 2020 skoda scala spider  1 Thumb 2020 skoda scala spider  4 Thumb 2020 skoda scala spider  5

Škoda Scala Spider pokračuje v tradícii študentských vozidiel

Zaujímavé koncepty navrhnuté študentmi sú pri značke Škoda tradíciou. Novinka, na ktorej pracuje už niekoľko mesiacov 20 študentov Stredného odborného učilišťa strojárenského Škoda Auto bude siedmym vozidlom, navrhnutým práve kratívnymi a pracovitými študentami. V tomto roku sa rozhodli navrhnúť otvorenú verziu kompaktnej Scaly. Prvé skice sú na svete. Dorast mladoboleslavskej automobilky pri tom podporujú vývojári a skúsení pracovníci Škody z oblasti technického vývoja, dizajnu a výroby.

Prvýkrát v histórii bude základom študentského vozidla kompakt nižšej strednej triedy, Škoda Scala. Značka ju po prvý raz predstavila na konci roka 2018. Otvorená verzia Spider podľa slov študentov nechá vyniknúť čisté a ostro rezané línie Scaly. To, ako sa im dielo podarí, uvidíme už v júni 2020. So sériovou výrobou nepočítajte.

Odporúčame:

Modernizovaná Škoda Rapid 2020 prichádza na čínsky trh

Študenti sa stretli aj s najviac povolaným človekom, zodpovedným za dizajn súčasných modelov Škody. Šéfdizajnérovi Oliverovi Stefanimu a členom jeho tímu mohli nahliadať cez rameno pri ich každodennej práci a sami s pomocou odborníkov vyhotovili prvú skicu budúceho študentského vozidla. „Kreslenie je aj napriek širšiemu využitiu počítačov a simulácii stále ešte podstatnou súčasťou práce automobilového dizajnéra. S každou čiarkou sa štúdia stáva reálnejšia. Skica je prvým z mnohých krokov na dlhej a napínavej ceste za novým vozidlom," vysvetľuje Oliver Stefani, vedúci oddelenia ŠKODA Design.

Každoročný projekt študentského vozidla má demonštrovať vysokú kvalitu vzdelávania na Strednom odbornom učilišti strojárenskom ŠKODA AUTO v Mladej Boleslavi, ktoré existuje už viac ako 90 rokov. Minulého roku zaujal koncept Mountiaq, teda štýlový pick-up, postavený na základoch Škody Kodiaq. Navrhnúť a následne aj vlastnoručne vyrobiť koncept vozidla predstavuje pre všetkých účastníkov vrchol ich štúdia. Je to jedinečná príležitosť, ako získať praktické skúsenosti už počas vzdelávania.

Odporúčame:

Škoda Enyaq pod maskou na prvých záberoch

Tradícia študentských vozidiel začala v roku 2014. Od toho času si študenti Stredného odborného učilišťa ŠKODA AUTO v Mladej Boleslavi môžu každý rok navrhnúť, zrekonštruovať a následne aj sami postaviť mimoriadny koncept vozidla. Každý z týchto konceptov stelesňuje kreativitu a nasadenie dorastu Škody.