Peugeot 09 2019 rifter 1140x190px
Thumb skoda si utahuje z tesly autozurnal 2 Thumb skoda si utahuje z tesly autozurnal 3 Thumb skoda si utahuje z tesly autozurnal 1 Thumb skoda si utahuje z tesly autozurnal  3 Thumb skoda si utahuje z tesly autozurnal  1 Thumb skoda si utahuje z tesly autozurnal  2 Thumb skoda si utahuje z tesly autozurnal  4 Thumb skoda si utahuje z tesly autozurnal  5 Thumb skoda si utahuje z tesly autozurnal  6 Thumb skoda si utahuje z tesly autozurnal  8 Thumb skoda si utahuje z tesly autozurnal  9 Thumb skoda si utahuje z tesly autozurnal  10

Škoda si uťahuje z Tesly Cybertruck: "Elon, poznáme ten pocit!"

Predstavenie najnovšieho elektromobilu v podaní Tesly vyvolalo virálnu vlnu vizuálnych vtipov, "memečiek" a rôznych foriem uťahovania si z kontroverzného vzhľadu elektrického pick-upu Cybertruck. K hromade žartov sa pridala elegantným spôsobom aj Škoda. Tá odkazuje Elonovi, že ten pocit pozná...

Prečítajte si tiež: 
Audi e-tron a Tesla Model X: Koľko spotrebujú na diaľnici?

Škoda si uťahuje z Tesly
Tesla Cybertruck je snáď najdiskutovanejšou automobilovou novinkou roka 2019. Elon Musk ukázal elektrický pick-up, ktorý nie je dizajnovým skvostom. Ba naopak, má veľmi jednoduché, geometrické hranaté tvary. Také niečo tu už dlho nebolo a Tesla elektrickým Cybertruckom spôsobila senzáciu.

Čerešničkou na torte bola demonštrácia nerozbitnosti a nepriestrelnosti bočných skiel, ktorá sa na prvý pohľad nepodarila podľa predstáv. Oceľová guľa sklo rozbila, a to v pláne nebolo... Alebo áno? Tesla Cybertruck vzbudila skutočne mimoriadne ohlasy a v poslednom čase o nej počul snáď každý. Mám pocit, že práve takto to Elon chcel, aj s malými zakopnutiami... Podarilo sa. Najnovšie dielo vzbudilo senzáciu.

Žarty na adresu Tesly sú dobrou reklamou

Reklamu vzhľadovo nevkusnému pick-upu robia samozrejme aj rôzne formy vtipov a žartov na adresu vozidla ale aj jeho "otca", Elona Muska.  Do víru Cybertruck sa pustilo aj slovenské zastúpenie značky Škoda. Na svojom FB profile zverejnilo status, v ktorom Elonovi odkazujú, že ten pocit poznajú... Aký pocit?

Na zábere je prototyp Škoda 786 z roku 1991, ktorý postavili na základoch Favoritu. Úžitkový variant dostal predĺžený rázvor kolies a mohutnú nadstavbu pre zadných cestujúcich s presklenými plochami. Akokoľvek prakticky tento prototyp vyzeral, veľa krásy a estetiky nepobral. A tu je tá podoba s Teslou Cybertruck. Škoda Slovensko na FB skonštatovala: „To je v poriadku, Elon, aj na našich pickupoch sa kedysi smiali“. 

Pozrite si v piatich minútach oficiálnu prezentáciu Tesly Cybertruck, nájdete v nej aj naoko "spackanú" demonštráciu nerozbitnosti skiel.


 

Teslu Cybertruck budú predávať v troch verziách. Základná má stať 39 900 dolárov, zvládne dojazd 400 km a z 0-96 km/h zrýchli za 6,5 s. TOP verzia s dvojnásobným dojazdom a troma elektromotormi zrýchli z 0-96 km/h za 2,9 sekundy!