Peugeot 06 2019 promo 1140x190
Thumb superb scout 17 Thumb superb scout 04 Thumb superb lk 55 Thumb superb lk 31 Thumb superb scout 06 Thumb superb scout 25 Thumb superb scout 37 Thumb superb scout 46

Škoda Superb: Menej práce pre šoféra

Vlajková loď českej značky nepotrebovala vyhladiť vrásky, skôr dobehnúť konkurenciu technológiami. Podarilo sa. Plug-in hybrid  síce na prezentácii chýbal, ale nový turbodiesel nie. Do očí najviac udrel oplastovaný Scout.

Superb je v mojich očiach najkrajšia škodovka súčasnosti a zároveň vrchol pôsobenia Jozefa Kabaňa v mladoboleslavskej automobilke. Nič na tom nezmenil ani aktuálny facelift, ktorý je veľmi decentný. Širšia maska chladiča, zahryznutá do nového nárazníka, kontrastuje so štíhlejšími svetlometmi. Koncové svetlá dostali prepracovanú grafiku a plne diódovú techniku. Vyslovene módnou záležitosťou je optické prepájanie zadných svetiel chrómovanou lištou alebo červeným reflexným pásom. Česi siahli po chróme. Z piatych dverí liftbacku i kombi zmizlo tradičné okrúhle logo značky a nahradil ho štylizovaný nápis. V interiéri nájdete väčšiu schránku na telefón, plus nové dekoračné lišty a čalúnenie. Digitálny prístrojový panel sa vo výbave stihol objaviť ešte pred omladzovacou kúrou. Ak Superb niečo naozaj potreboval, tak to bola poriadna technologická injekcia. Dostal ju, a tak som sa počas prvej jazdy venoval hlavne technológiám.