Continental 2018 oktober 1140x86
Advertisement
Thumb  koda milsuv Thumb skoda scala b Thumb skoda scala a Thumb skoda fabia vyroba Thumb skoda scala bok Thumb skoda scala pristr.2 Thumb skoda scala pristr.3 Thumb skoda scala pristr Thumb skoda scala pristr11 Thumb skoda scala spredu Thumb skoda scala zozadu Thumb skoda scala zozadu1 Thumb skoda vision rs bok Thumb skoda milsuv1 Thumb skoda milsuv2 Thumb skoda milsuv3 Thumb skoda milsuv4 Thumb skoda scala a new name for a new compact model 1 Thumb  koda kodiaq v roba

Škoda už vyrobila 1 milión áut

Česká automobilka vyrobila v tomto roku už vyše 1 milión vozidiel.

Firma vyprodukovala sedemciferný počet áut v jednom kalendárnom roku už piatykrát za sebou. Miliónte vozidlo zišlo z výrobnej linky hlavného závodu v Mladej Boleslavi opäť už v októbri. Tentoraz to však bolo skôr než vlani. Najväčší podiel majú na tomto úspechu predovšetkým SUV modely Kodiaq a Karoq a vozidlá Škoda Octavia a Fabia.

Jubilejným vozidlom bola Škoda Fabia 1,0 TSI bielej farby moon. Nedávno výrazne prepracovaný malý automobil je tento rok po bestselleri Octavia druhým najpredávanejším modelom značky.

 „Doterajšie výsledky naznačujú, že Škoda dokáže so svojou modelovou paletou trvalo oslovovať aj nové skupiny zákazníkov. V minulých rokoch sme dôsledne zvyšovali výrobu aj odbyt a miliónovú hranicu sme prekonali už piatykrát za sebou. Budúci rok chceme v raste pokračovať. Dôležitú úlohu v ňom zohrá nová Škoda Scala, ktorá rozšíri našu ponuku o vozidlo v silnom segmente A“, hovorí Michael Oeljeklaus v predstavenstve Škoda Auto zodpovedný za oblasť výroby a logistiky.

Neutíchajúci vysoký dopyt po modeloch Kodiaq a Karoq potvrdzuje úspech SUV ofenzívy. Tá je dôležitou súčasťou trvalo rastúcej výroby českej automobilky a výrazne sa zaslúžila o prekonanie miliónovej hranice už v polovici októbra. Portfólio vozidiel SUV na najväčšom odbytisku značky rozširuje ešte model Kamiq, ponúkaný iba na čínskom trhu. Kodiaq GT, druhé exkluzívne SUV značky pre čínsky trh, je dôležitou súčasťou ofenzívy Škody na tamojšom trhu.

Hlavné zásady pokračovania a rozširovania úspešného kurzu sú zakotvené v Stratégii 2025. Jej prioritami sú elektromobilita, digitalizácia podniku, produktov a výroby, nové služby súvisiace s mobilitou a konektivita. Popri úspešnej SUV ofenzíve sa zameriava na tematické okruhy elektromobility, digitalizácie a internacionalizácie. Cieľom je aj rozšíriť počet trhov, na ktorých je Škoda aktívna, zo súčasných 103 na 120 krajín.

1 milión áut druhýkrát v histórii spoločnosti vyrobených už v októbri potvrdzuje úspešný príbeh, ktorý Škoda napísala v uplynulom štvrťstoročí, keď sa zaradila medzi etablovaných veľkoobjemových výrobcov. Od spojenia s koncernom Volkswagen v roku 1991 vzrástla jej produkcia na sedemnásobok. Škoda v súčasnosti vyrába 7 modelových radov a vyše 40  variantov.

Vo svojom rastovom kurze Škoda vsádza na výkonnú medzinárodnú produkčnú sieť. V domovskej krajine má okrem hlavného výrobného závodu v Mladej Boleslavi aj ďalšie montážne podniky v Kvasinách a Vrchlabí. Autá Škoda vyrábajú tiež závody koncernu Volkswagen a v spolupráci s lokálnymi partnermi ich montujú aj v Číne, Indii, Rusku, Kazachstane, Alžírsku, na Ukrajine i na Slovensku.