Thumb skoda kamiq 006 Thumb skoda kamiq 001 Thumb skoda kamiq 003 Thumb skoda kamiq 002 Thumb skoda kamiq 004 Thumb skoda kamiq 005 Thumb skoda kamiq 007 Thumb skoda kamiq 009 Thumb skoda kamiq 008 Thumb skoda kamiq 010 Thumb skoda kamiq 011 Thumb skoda kamiq 012 Thumb skoda kamiq 013 Thumb skoda kamiq 014 Thumb skoda kamiq 015 Thumb skoda kamiq 018 Thumb skoda kamiq 017 Thumb skoda kamiq 019 Thumb skoda kamiq 016 Thumb skoda kamiq 022 Thumb skoda kamiq 021 Thumb skoda kamiq 020 Thumb 2s Thumb 1s Thumb 3s Thumb 4s Thumb 5s

Škodu Kamiq odfotili na diaľnici

Rázvorom náprav prekonáva svojich koncernových súrodencov.

Pozrite si fotografie z testovania mestského crossoveru značky Škoda. Volá sa Kamiq a tento názov si požičal z jazyka Inuitov, žijúcich na severe Kanady a v Grónsku.

Nenechajte sa pomýliť, prototypy sú dôkladne maskované. Akurát Škoda dáva prednosť relatívne diskrétnym laminátovým nadstavcom, lakovaným vo farbe karosérie. Autá vďaka nim v premávke nepriťahujú takú pozornosť okolia, ako tradičná čierno-biela maskovacia fólia. Čo kamufláž nezakryje, sú základné proporcie. Všimnite si najmä dlhý rázvor náprav a krátke previsy. 

Rázvorom na úrovni 2651 milimetrov Kamiq prekonáva svojich koncernových súrodencov SEAT Arona (2566 mm) a Volkswagen T-Cross (2563 mm). Po vizuálnej stránke zaujmú dvojdielne predné svetlomety. Škoda si osvojila štýl, aký hojne využíva napríklad francúzsky Citroën. Hore je denné svietenie, nižšie stretávacie a diaľkové svetlá.

Vzhľad interiéru Škody Kamiq už nie je tajomstvom. Novinka absolvuje výstavnú premiéru o necelý mesiac na ženevskom autosalóne a Česi už začali zverejňovať prvé upútavky. Jedna z nich odhaľuje palubnú dosku a výplň predných dverí. Obe časti sú na nerozoznanie od nového kompaktného hatchbacku Škoda Scala. 

Najzaujímavejším detailom je dotykový displej multimediálneho systému, trčiaci do priestoru. Krajné výduchy ventilácie siahajú až k dverám a opticky rozširujú vnútorný priestor. Digitálny prístrojový panel s 10,25-palcovým displejom sa bude dodávať za príplatok. 

Mäkčený povrch palubnej dosky má špecifickú povrchovú úpravu. Napodobňuje kryštalickú štruktúru a postupne sa objaví aj v ďalších škodovkách. Atmosféru na palube umocní ambientné osvetlenie, dostupné v červenej, bielej a medenej farbe.

Zdá sa, že Kamiq a Scala budú blízki príbuzní. Okrem časti interiéru, zdieľajú aj podvozkovú platformu MQB A0 a majú podobný rázvor náprav (Kamiq 2651 mm, Scala 2649 mm). Ak ide o objem batožinového priestoru, tak Kamiq pojme 400 litrov nákladu a Scala až 467 l.

Škoda v súvislosti s pripravovanou novinkou avizuje typické prednosti športovo-úžitkových áut a crossoverov, teda vyšší posed, lepší výhľad a pohodlnejšie nastupovanie v porovnaní s bežnými osobnými autami. Rátať môžeme s vyššou svetlou výškou, pohon 4x4 je otázny. Neponúka ho sesterská Arona, ani T-Cross. Škoda okrem toho sľubuje výborné jazdné vlastnosti.

Pod kapotou pravdepodobne nájdeme známe prepĺňané motory 1,0 TSI, 1,5 TSI a 1,6 TDI.