Hyundai i20 2018 september 1140x190
Thumb 18c0853 12 Thumb 18c0853 01 Thumb 18c0853 04 Thumb 18c0853 02 Thumb 18c0853 06 Thumb 18c0853 13 Thumb 18c0853 14

Slováci víťazmi Svetového finále Mercedes Trophy

Záver MercedesTrophy World Final bol tento rok na programe prvý októbrový týždeň. Finále  prestížnej celosvetovej série turnajov zákazníkov Mercedes Trophy sa konalo v Stuttgarte, kolíske automobilu. Víťazný tím vzišiel z troch kôl na golfových ihriskách Schloss Nippenburg a Solitude. Medzinárodní účastníci mali v Stuttgarte a Sindelfingene možnosť zažiť históriu, súčasnosť aj budúcnosť značky Mercedes-Benz.

Najlepší z viac ako 60.000 golfistiek a golfistov zo 60 krajín hrali vo finále MercedesTrophy World Final 2018 o prestížnu trofej Pohára národov. V Stuttgarte nastúpilo proti sebe celkovo 31 národných tímov z 5 kontinentov. Na 192 účastníkov čakal exkluzívny 6-dňový program týkajúci sa značky Mercedes-Benz a golfového športu. Okrem návštevy zábavného areálu Cannstatter Wasen boli na programe aj Múzeum Mercedes-Benz i exkurzia po závode v Sindelfingene.

Po 3 kolách sa víťazom turnaja stal tím Slovenska pred družstvami Východnej Ázie a USA. Cenu Team Spirit Award získala formácia z Austrálie, ako uznanie od všetkých zúčastnených tímov za mimoriadne čestné a priateľské vystupovanie. Na náročnom ihrisku golfového klubu Schloss Nippenburg, ktoré navrhol ambasádor značky Bernhard Langer, a ihrisku stuttgartského klubu Golf-Club Solitude bolo odohraných celkovo 183 birdies.

Okrem toho, vďaka príťažlivým mimoriadnym hodnoteniam mali účastníci šancu jediným úderom si splniť svoje sny. V rámci hodnotenia „Drive to the Major“ sa víťaz kvalifikoval do ďalšieho golfového kola: počas The Open 2019, jediného turnaja série Major na európskej pôde, sa v okolí dejiska turnaja Royal Portrush v Severnom Írsku koná kvalifikačný turnaj pre takzvaný Monday After Tournament. Tento sen golfistov sa koná už tradične v pondelok po turnaji série Major – a to presne na tom ihrisku, na ktorom bol iba niekoľko hodín predtým ikonický pohár Claret Jug odovzdaný do rúk víťaza série Major. Organizátori okrem toho pripravili aj osobitnú mimoriadnu cenu: v prípade zahrania jamky 10 na ihrisku stuttgartského klubu Golf-Club Solitude na jeden úder (Hole-in-One) by zmenila svojho majiteľa aj Trieda A značky Mercedes-Benz. Umiestniť loptičku do jamky na prvý úder a prevziať si vozidlo sa však nepodarilo žiadnemu hráčovi.

Pre účastníkov MercedesTrophy World Final 2018 bola cesta do Stuttgartu úspešným príbehom. Hráči najprv súťažili lokálne v rámci turnajov MercedesTrophy. Následne víťazi postúpili do národných prípadne regionálnych finále. Do svetového finále sa kvalifikovali vždy traja hráči, ktorí nastúpili ako tím proti 30 ďalším družstvám.