Hyundai 06 2019 leaderboard
Thumb dacia logan mcv facelift 002 Thumb dacia logan mcv facelift 001 Thumb dacia logan mcv facelift 003 Thumb dacia logan mcv facelift 005 Thumb dacia logan mcv facelift 004 Thumb dacia logan mcv facelift 006 Thumb dacia logan mcv facelift 008 Thumb dacia logan mcv facelift 007 Thumb dacia logan mcv facelift 009 Thumb dacia logan mcv facelift 010 Thumb first 2017 dacia duster photo shows new steering wheel design 108583 1

Špióni nachytali dve novinky Dacie, Duster omylom ukázal interiér

Rumuni zmodernizovali Sandero a Logan. Úspešný Duster sa dočká generačnej výmeny.

Dacia má pred sebou ďalšie obdobie noviniek. Koncom tohto roka príde na trh vynovený modelový rad Logan/Sandero a približne v lete budúceho roka bude nasledovať druhá generácia SUV Duster.

Okrem jedinej fotografie, ktorá zachytáva časť palubnej dosky, sa Rumunom darí nový Duster úspešne skrývať. Zato Logan a Sandero hltajú testovacie kilometre po celom Rumunsku a neunikli ani objektívom špionážnych fotografov.

Kamufláž veľa detailov neodhaľuje, vidno akurát masku chladiča v štýle aktuálneho Dustera alebo novú výplň spodnej mriežky v nárazníku. Dizajnéri možno prepracovali aj grafiku predných a koncových svetiel.

Dacie Sandero a Logan v rámci omladzovacej kúry preberú niektoré prvky od sesterského Renaultu Symbol, čo je vlastne luxusnejší Logan, určený pre vybrané trhy.

Má napríklad bočné smerovky integrované do vonkajších spätných zrkadiel, pestrejšiu palubnú dosku ozdobenú lesklými plochami, za príplatok automatickú klimatizáciu, krajší trojramenný volant alebo ovládače elektrického spúšťania okien integrované do dverí.

Keďže Dacia vyrába Symbol na rovnakej linke ako Logan a Sandero, prevzatie jednotlivých dielov pre ňu nebude finančne náročné.

Hoci niektoré médiá avizujú, že facelift by pod kapotu Dacií mal priniesť prepĺňanú benzínovú jedna-dvojku TCe, podľa informácií Autožurnálu zostane technika bezo zmien. Pod kapotou naďalej nájdeme atmosférický štvorvalec 1,2 16V i trojvalcový turbomotor 0,9 TCe, dodávaný aj vo verzii spaľujúcej kvapalný ropný plyn (LPG). Naftu spaľuje turbodiesel 1,5 dCi. 

Popri päťstupňovej manuálnej prevodovke je pre benzínový trojvalec a diesel k dispozícii aj robotizované ústrojenstvo Easy-R. 

Rumunský portál 4Tuning priniesol fotografiu, ktorá má zachytávať interiér nového Dustera. Prístrojový panel i páčky pod volantom poznáme zo súčasných modelov Dacia. Najväčšou novinkou je tak štvorramenný volant s integrovaným klaksónom. Má to byť prvá Dacia v histórii, ktorá nemá ovládanie klaksóna na páčke pod volantom. Do akej miery je fotografia autentická, je otázne...