135 19 hyund kampan i range 1140x190px 2
Thumb 12r Thumb 11r Thumb 13r Thumb 14r Thumb 15r

Športové Twingo GT odhalia v polovici mája

Miniauto s pohonom zadných kolies dostane posilnený trojvalec. Nad prevodovkou zatiaľ visí otáznik.

Jean Pascal Jocou z divízie Renault Sport Technologies potvrdil, že modelový rad Twingo sa dočká športovo ladenej verzie. Hoci nepôjde o plnohodnotné "ereso", môžeme sa tešiť na vskutku zaujímavé auto.

Koncepcia tretej generácie Twinga údajne neumožňuje natlačiť medzi zadné kolesá iný motor ako trojvalec. A tak športová verzia miniauta využije posilnený prepĺňaný zážihový motor 0,9 TCe, ktorého výkon dosiahne 81 až 88 kW (110 - 120 k).

Zrejme nižší výkon v porovnaní s predchodcom sa zaslúžil o to, že novinka nedostane označenie RS, ale "iba" GT.

Podľa francúzskych médií sa môžeme tešiť na preladený podvozok, výkonnejšie brzdy a údajne až 17-palcové kolesá. Testovací prototyp, ktorý odhalili naše špionážne fotografie, jazdí na "šestnástkach".

Otázkou je, aká prevodovka bude silu motora prenášať na zadné kolesá. Väčšina potenciálnych zákazníkov by si zrejme vybrala manuál. Reálne však hrozí, že Francúzi stavia na šesťstupňový dvojspojkový automat z dielne koncernu Daimler. Napokon, dvojspojku použije aj sesterský Smart Brabus.

Premiéra športovejšieho Twinga sa uskutoční v polovici mája, informoval holandský portál AutoWeek s odvolaním sa na nemenovaný zdroj z prostredia značky Renault.