Peugeot 06 2019 promo 1140x190
Thumb stralis x way 2 Thumb stralis x way 460 tipper Thumb stralis x way 3 Thumb stralis x way 4

Stralis X-WAY

IVECO predstavuje nové nákladné vozidlo pre stavebníctvo s najvyšším užitočným zaťažením v triede a so špičkovou technikou pre efektívne využitie paliva.

Ponuku značky IVECO rozširuje nový modelový rad určený pre stavebný sektor: Stralis X-WAY. Spoločnosť IVECO predstavila novinku 2. júna vo svojom madridskom výrobnom závode pri príležitosti slávnostného odovzdávania zlatej medaily World Class Manufacturing.

Pierre Lahutte, prezident spoločnosti IVECO, v rámci prezentácie novinky zdôraznil, že v novom modeli X-WAY robustnosť podvozka modelu Trakker sa spája so všetkými funkciami zacielenými na úsporu paliva aj s komfortom a bezpečnostnými technológiami nového Stralisa pre diaľkovú dopravu.  

Stralis X-WAY garantuje najlepšie užitočné zaťaženie na trhu v tejto kategórii: podvozok 8x4 vo verzii Super Loader (SL) dosahuje pohotovostnú hmotnosť len 9 ton – najmenej v celom odvetví. Široká ponuka výkonných motorov so zdvihovým objemom 9, 11, resp. 13 litrov znamená zaručuje efektívne riešenie pohonu pre každý typ práce a optimálnu kombináciu hospodárnosti a dynamiky. Technológia motora HI-SCR bez EGR a bez nútenej regenerácie zásadne znižuje emisie, zvyšuje efektivitu využitia paliva a redukuje náklady na údržbu vozidla. Technika, ktorá prispieva k ekonomickej prevádzke, obsahuje napríklad HI-CRUISE a SMART komponenty motora.

Modulárny koncept Stralisa X-WAY prináša flexibilitu pri špecifických požiadavkách na nadstavby. Ponúka ťahače aj podvozky na dostavbu a širokú paletu rôznych verzií náprav, odpruženia, vybavenia vozidla, rozmanité kombinácie motorov a prevodoviek, pohon prednej nápravy Hi-Traction či viacero pomocných pohonov.

Pre Stralis X-WAY sú na výber kabíny AD (denná), spacia AT s nízkou alebo stredne vysokou strechou a pre absolútny komfort spacia AS, ktorá bola navrhnutá pre medzinárodnú dopravu pre nový Stralis XP. Vodiči sa tak budú cítiť rovnako pohodlne a bezpečne na dlhších cestách po kvalitných vozovkách aj pri kratších jazdách na stavenisku.

Nový rad Stralis X-WAY rozšíri výrobný program fabriky IVECO v Madride, v prvej továrni spoločnosti CNH Industrial Group, ktorá získala Zlatú úroveň v rámci programu World Class Manufacturing (jeden z najvyšších štandardov pre integrovaný manažment výrobných závodov a procesov). U autorizovaných dealerov v celej Európe bude k dispozícii od septembra 2017. Medzinárodnú výstavnú premiéru absolvuje v rámci 14. ročníka prehliadky vozidiel pre mestskú a cestnú dopravu Solutrans, ktorá sa koná od 21. do 25. novembra v Lyone. Model Stralis X-WAY sa bude uchádzať o prestížny titul „Truck of the Year 2018“.