Hyund kampan tucson 1140x190px
Thumb 190319 skoda student concept car will be a pickup version of the kodiaq sketch Thumb 190319 skoda student concept car will be a pickup version of the kodiaq 3 Thumb 190319 skoda student concept car will be a pickup version of the kodiaq 2 Thumb koda atero Thumb koda citijet Thumb 170619 skoda element skoda students build electric buggy 1 Thumb koda funstar Thumb skoda sunroq 0002

Študenti menia Škodu Kodiaq na športovo ladený pick-up

Pod rukami škodováckych študentov vzniká ďalšie auto snov. Základom tohotročného projektu je Škoda Kodiaq. Z SUV sa stane pick-up.

Študenti Stredného odborného učilišťa Škoda Auto v Mladej Boleslavi každý rok premenia jeden sériový model na netradičný prototyp. Tohto roku dostal v projekte Azubi Car prednosť Kodiaq. Tím zložený z 35 študentov pod vedením profesionálnych dizajnérov a konštruktérov ho postupne premení na zaujímavý športovo ladený pick-up.

Ako prví sa študentom venovali dizajnéri, vrátane samotného šéfdizajnéra Škody Oliviera Stefaniho. Ich spoločným dielom je prvá skica pripravovaného auta. Pick-up sa bude vyznačovať viacerými ostrými hranami na karosérii, ktoré nadväzujú na súčasné sériové škodovky. Dominantou pick-upu má byť ložná plocha a veľké kolesá s terénnymi pneumatikami.

Projekt študentského auta je pre žiakov vrcholom ich odborného vzdelávania. Ešte počas štúdia majú možnosť ukázať kreativitu a konštruktérsky talent. "Kde inde dostanete počas výuky možnosť v malom tíme a s podporou skúsených technikov, dizajnérov značky Škoda a majstrov odborného výcviku skonštruovať vlastné auto a pritom uskutočniť svoje nápady a vízie?" pýta sa Zuzana Otradovská, jedna zo žiačok Stredného odborného učilišťa Škoda Auto v Mladej Boleslavi.

Podrobnosti o projekte zatiaľ nie sú známe. Premiéra hotového pick-upu sa uskutoční v júni.

Pozrite si staršie prototypy z dieľne študentov SOU Škoda Auto:

Škoda Sunroq

Škoda Element

Škoda Atero

Škoda Funstar

Škoda Citijet