Conti france sk 1140x86
Thumb 1s Thumb 2s Thumb 3s Thumb 4s Thumb 6s Thumb 7s Thumb 21s Thumb 22s

Subaru avizuje úplne nový Outback

Populárne terénne kombi prichádza už v šiestej generácii.

Jednou z hviezd blížiaceho sa autosalónu v New Yorku (17. - 28. apríl) bude nové Subaru Outback. Japonci nedávno zverejnili prvú upútavku, na ktorej vidieť oplastovanie karosérie, pneumatiky s vysokým profilovým číslom alebo diódovú hmlovku. To je zatiaľ všetko, čo o novinke oficiálne vieme.

Dá sa očakávať, že Outback technikou i stvárnením interiéru nadviaže na nové Subaru Legacy, odhalené vo februári tohto roku. Sedan strednej triedy prekvapil najmä veľkým dotykovým displejom multimediálneho systému. Má uhlopriečku 11,6 palca a na stredovej konzole je orientovaný vertikálne. Systém Subaru Starlink využíva platformy Android Auto a Apple Car Play na zrkadlenie obsahu smartfónov, ponúka pripojenie na internet a obsahuje niekoľko aplikácií, sústredených do Starlink SmartDeviceLink. Hoci displej zaberá takmer celú stredovú konzolu, konštruktéri na nej našli priestor pre niekoľko tradičných ovládačov.

Konštrukčný základ a interiér si nový Outback už tradične požičia od Subaru Legacy.

Outback po vzore ostatných modelov Subaru dostane takzvanú globálnu podvozkovú platformu. Šetrí hmotnosť, je priestorovo úspornejšia a predovšetkým podstatne tuhšia, v niektorých častiach o neuveriteľných sto percent. Ak ide o motory, tak v Amerike budú pre Outback dostupné dva benzínové štvorvalce. 

Základ tvorí atmosférický motor s objemom 2,5 litra (136 kW/185 k), náročnejší zákazníci siahnu po prepĺňanej dva-štvorke (194 kW/263 k). Samozrejmosťou je pohon 4x4, založený na elektrohydraulicky ovládanej medzinápravovej spojke. 3,6-litrový šesťvalec skončil pre vysokú spotrebu a emisie. 

Otázka znie, kedy môžeme nové Subaru Outback očakávať v Európe. Na Forester sme čakali až rok. Snáď s Outbackom budú Japonci rýchlejší...

Päť generácií Subaru Outback