135 19 hyund kampan i range 1140x190px 1
Thumb 1s Thumb 2s Thumb 3s Thumb 4s Thumb 5s Thumb 6s Thumb 7s Thumb 8s Thumb 9s

Subaru ukázalo modernizovanú Imprezu

Dizajn a interiér sa dočkali iba kozmetických úprav. Pod kapotou zostáva atmosférická jedna-šestka.

Subaru Impreza už dávno nevyhráva automobilové súťaže. Z niekdajšieho športovo ladeného kompaktu sa stalo auto zamerané na pohodlie a bezpečnosť. Aktuálna - piata - generácia Imprezy pôsobí na svetových trhoch už tri roky, na slovenskom necelé dva. A to je ideálny čas na omladzovaciu kúru.

Faceliftovaná verzia prichádza najprv na domáci, teda japonský trh. Európska verzia by ju mala nasledovať do konca tohto roka. Vylepšenú Imprezu spoznáme podľa novej prednej časti. Svetlomety i kapota motora zostali pôvodné, nový je však nárazník a trochu štíhlejšia maska chladiča. Chrómované lišty v nárazníku sú teraz väčšie a presunuli sa pod okrúhle hmlovky. Na zadných partiách vidíme ľahko pozmenenú grafiku koncových svetiel. Nič viac.

Kabínu osviežil čierny lesklý panel vôkol ovládačov klimatizácie. Novinkou je aj pamäťová funkcia pre elektricky nastaviteľné sedadlo šoféra a vonkajšie spätné zrkadlá. Japonci aktualizovali multimediálny systém, no obrovská 11,6-palcová dotyková obrazovka zostáva výsadou nového Legacy a Outbacku. Impreza naďalej využíva displej s uhlopriečkou osem palcov.

Ponuka karosárskych verzií má dve položky, ale do Európy sa dováža výhradne päťdverový hatchback. O sedany tejto veľkostnej kategórie totiž na starom kontinente nie je dostatočný záujem.

Podľa informácií od talianskych kolegov sa pre Európu nič nemení ani pod kapotou. K dispozícii je výhradne atmosférický benzínový štvorvalec typu boxer s objemom 1,6 litra a viacbodovým vstrekovaním paliva do nasávacieho potrubia. Jeho výkon 84 kW (114 k) pri 6200 otáčkach za minútu a najvyšší krútiaci moment 150 Nm dostupný pri 3600 1/min sa prenášajú na všetky štyri kolesá cez bezstupňovú prevodovku Lineartronic.

Silnou stránkou Imprezy má byť najmä tuhá karoséria a vyladené asistnenčné systémy, sústredené pod označenie EyeSight.