Thumb csm  ren0651 75a9aa790b Thumb csm  ren0597 543d257730 Thumb csm  ren0564 9fb0b723ff Thumb csm  ren0577 3c2ffbb0c3 Thumb csm  ren0943 9e6cdca607 Thumb csm  ren0977 854605f66e Thumb csm  ren1150 f87bef4718 Thumb csm  ren2363 e6fa2bf820 Thumb csm  ren9829 8d8e3e32c1

Supervíkend na SlovakiaRingu

V Orechovej Potôni budú tento víkend pôvodne neplánované preteky Svetového pohára cestovných vozidiel WTCR (vystriedal svetový šampionát WTCC) a ME v pretekoch ťahačov ETRC.

Takýto pretekársky "supervíkend" sme na SlovakiaRingu ešte nezažili. Dva vrcholové šampionáty vo svojej kategórii - FIA ETRC spolu s FIA WTCR uvidíme tento víkend na spoločnom podujatí. ME v pretekoch ťahačov na okruhu (FIA ETRC) uvidíme po úspešnej minuloročnej premiére u nás po druhýkrát.

Sezóna ETRC 2018 začala na talianskom okruhu Misano (26.-27. máj). Úvodnú prvú pozíciu na štarte si vyjazdil 4-násobný šampión Nemec Jochen Hahn v ťahači IVECO. Ten ju zároveň premenil v jasné víťazstvo prvých pretekov, keď úspešne odolal tlakom Španiela Antonia Albaceteho (MAN). Ten sa následkom penalizácie prepadol na konečné 3. miesto. Pred ním skončil Čech Adam Lacko. Druhé preteky vyhral Sascha Lenz (MAN) pred Lackom a  Anthonym Janiecom (MAN). Nedeľa začala skvele opäť pre Hahna, ktorý si vyjazdil už druhú víkendovú pole position. Víťazstvom v tretích pretekoch si zároveň upevnil pozíciu na čele tabuliek. Druhá skončila Steffi Halmová, ktorá tak s Hahnom zabezpečila domácej značke IVECO dokonalý výsledok. Tretie miesto si užil Maďar Norbert Kiss. Poslednú najcennejšiu víkendovú trofej napokon vo 4. pretekoch získal Ryan (MAN). Druhý Lenz skončil až 7 s sekúnd za víťazom. Po druhýkrát si pódiovú priečku vybojoval aj Albacete.

Seriál sa potom presunul na maďarský Hungaroring (16.-17. jún). Tam si svoje prvé najlepšie postavenie na štarte vyjazdil Lacko v českej Buggyre. Prvé preteky na okruhu neďaleko Budapešti však nedopadli pre českého borca najlepšie. V druhom kole ho o prvú priečku pripravil Hahn, pričom v súboji stratil niekoľko pozícií a dokonca si aj poškodil vozidlo. Klasifikoval sa napokon až na 8. mieste. Hahn si zatiaľ prišiel po pohodlné tretie prvenstvo sezóny pred domácim Kissom a Nemkou Halmovou. Lackova odplata prišla hneď v druhých pretekoch: český pretekár tentoraz vyhral z pole position, no problémy s riadením mu dopriali tesný súboj s druhým Reném Reinertom, ktorý došiel do cieľa iba 0,3 s za víťazom. Za vedúcou dvojicou sa však rozbehlo skutočné divadlo a preteky v štýle "nárazník o nárazník". Najlepšie z nich vyšla Halmová. Druhú pole position vyhral neprekonateľný Hahn. Ten získal opäť pohodlné víťazstvo pred druhým Ryanom Smithom a Lackom. Z posledného víkendového víťazstva sa tešil Reinert (MAN). Prvú štvoricu, ktorú uzavrel Lacko, delilo od seba v cieli len 1,9 s. Druhý skončil Lenz, ktorého Reinert zbavil prvenstva ešte v úvode pretekov. Tretie miesto oslávil domáci Norbi Kiss.

29. júna až 1. júla sa potom ETRC usadilo na nemeckom okruhu Nürburgring. Albacete tu získal svoju prvú pole position sezóny, v tesnom odstupe pred Hahnom. Ich napäté súboje pokračovali aj v prvých pretekoch. Albacete v nich vyhral pred Hahnom len o 0,8 s! Tretí skončil Kiss. Nemka Halmová získala v druhých pretekoch skvelé domáce víťazstvo pred tímovým kolegom Gerdom Körberom. Lacko došiel do cieľa ako tretí. Hahn získal potom svoju štvrtú pole position sezóny, ktorú vzápätí premenil v neohrozené víťazstvo pred Albacetem a tretím Reinertom. Posledné víťazstvo padlo do rúk Janiecovi (MAN), ktorý štartoval z pole position a ubránil sa úvodným tlakom Lacka a Andreho Kursima (IVECO). Spolu s Janiecom stáli na pódiu aj druhý Lacko a napokon tretí Albacete. Pred podujatím na SlovakiaRingu vedie v šampionáte stále Jochen Hahn (137 bodov) pred Adamom Lackom (95) a Norbertom Kissom (88).

Šampionáty FIA ETRC a FIA WTCR sa u nás predstavia tento víkend spolu so sprievodnými seriálmi a množstvom aktivít pre celé rodiny.