Hyundai rodina i30 1140x190
Thumb 002swift Thumb 028swift Thumb 045swift Thumb 004swift Thumb 059swift Thumb 099swift Thumb 111swift Thumb 113swift Thumb 123swift

Suzuki Swift Sport: V jednoduchosti je krása

Suzuki Swift Sport ostáva aj v tretej generácii typickým malým, ľahkým a veľmi hravým športovým autom, ktoré si vás získa svojou čitateľnosťou, obratnosťou a v neposlednom rade skvelou cenou. V porovnaní s predchodcom zhodil 80 kg, atmosferický motor 1.6 VVT vymenil za preplňovaný 1.4 BoosterJet z S-Crossa a Vitary S a stojí na širšom a ešte lepšie vyladenom podvozku.

Veľmi krátko po prvých kilometroch s Polom GTI som na tých istých cestách v okolí španielskej Malagy presadol do ďalšieho malého športového auta - Suzuki Swift Sport. V porovnaní s Polom GTI ide o podstatne jednoduchšie a racionálnejšie športové auto, ktoré ponúka veľa zábavy za málo peňazí. Podobne ako klasický Swift aj jeho športová verzia je postavená na ultra ľahkej, ale súčasne pevnej platforme, ktorá spolu s ďalšími odľahčenými komponentami má hlavný podiel na tom, že nový Swift Sport váži len 975 kg. Teda menej než Volkswagen up! GTI. To prináša hneď niekoľko výhod súčasne. Predovšetkým výbornú ovládateľnosť, keďže vodič pracuje s menšou hmotou a tým pádom aj s menšími odstredivými silami.

Celý článok nájdete v aktuálnom vydaní Autožurnálu. Podporte našu prácu a za 1 € vám zašleme na email celé vydanie vo formáte PDF. Nové vydanie tak získate rýchlo a bez námahy, v pohodlí domova alebo kancelárie.