Peugeot 09 2019 rifter 1140x190px
Thumb aos tlights land d Thumb ios tlights port c Thumb aos tlights port d Thumb ios tlights land c

Sygic získal ocenenie CES 2020 za jedinečné vylepšenie navigácie

Slovenská spoločnosť Sygic sa za roky svojej existencie vypracovala na lídra a priekopníka v oblasti mobilnej navigácie. A to nielen v Európe, ale po celom svete. Globálne jej dôveruje viac ako 200 miliónov vodičov. Sygic získal ocenenie CES 2020 za inovácie. Doplnok Semafory pre aplikáciu Sygic GPS Navigation je absolútne prvý doplnok pre komerčne dostupnú mobilnú aplikáciu, ktorý v reálnom čase zobrazuje zostávajúci čas do zelenej na semafore.

Doplnok Semafory bol predstavený 7 novembra na podujatí CES Unveiled New York. Sygic tento doplnok predstaví aj na veľtrhu CES 2020 v Las Vegas. Ocenený doplnok je v súčasnosti dostupný len používateľom aplikácie Sygic GPS Navigation v Spojených štátoch amerických. Ak sa chcete zúčastniť betatestovania, stiahnite si aplikáciu z obchodu Google Play Store alebo Apple App Store a aktivujte v nej príslušný doplnok. 

Doplnok Semafory Sygic
Doplnok Semafory od spoločnosti Sygic predstavil inovatívne funkcie, ktoré v jednotlivých kategóriách získali veľmi pozitívne hodnotenia. Vďaka tomu sa dostal do skupiny výnimočných produktov, ktoré toto ocenenie získali takisto,“ tak sa vyjadrila porota pozostávajúca z 82 renomovaných odborníkov a výkonných riaditeľov, ktorá udeľovala ocenenia CES 2020 za inovácie.

Doplnok Semafory zatiaľ len v USA

Nová funckia vznikla v spolupráci so spoločnosťou Traffic Technology Services a momentálne je k dispozícii bezplatne v Spojených štátoch amerických, kde pokrýva už viac ako 15 000 semaforov. Na starý kontinent Sygic nezabúda, v budúcnosti plánuje rozšíriť túto službu aj do Európy. Doplnok Semafory je prvým firemným doplnkom zo súpravy pokročilých asistenčných systémov vodiča (ADAS).

„Súprava ADAS spoločnosti Sygic pre mobilné aplikácie bude využívať viacero pokročilých asistenčných funkcií podporovaných umelou inteligenciou (AI) s veľkým dôrazom na bezpečnosť a čas príjazdu. Bude k dispozícii ako doplnok pre všetkých používateľov aplikácie Sygic GPS Navigation bez potreby dokupovať si ďalší nákladný hardvér,“ vyjadril sa Martin Strigač, výkonný riaditeľ spoločnosti Sygic.

„Súprava bude postupne dopĺňaná o nové asistenčné funkcie vrátane rozpoznávania značiek s rýchlostnými obmedzeniami, jazdných pruhov a prekážok na ceste a prevencie nehôd. Takisto analyzujeme možnosť prepojiť ju s výstražným systémom na železničných priechodoch,” dodal Strigač.

Nový doplnok zobrazuje zostávajúci čas do zelenej na každom semafore na danej trase, čím dáva vodičom možnosť pribrzdiť a prispôsobiť svoju jazdu zelenej vlne. Sygic a TTS veria, že táto inovácia pomôže zvýšiť bezpečnosť na križovatkách, prispeje k zníženiu emisií CO2 vo veľkých mestách a zlepší premávku na cestách. Inovácie spoločnosti Sygic si všimla aj európska komisárka pre hospodársku súťaž Margrethe Vestager, ktorá v rozhovore pre francúzsky denník Le Monde označila túto navigačnú aplikáciu za excelentnú a jeden z príkladov špičkových európskych technológií.