Mercedes 3 2020 1140x190 autozurnal
Thumb vw multivan t6.1 2.0 bitdi bulli test autozurnal.com 20 Thumb vw multivan t6.1 2.0 bitdi bulli test autozurnal.com 21 Thumb img 9223 Thumb vw multivan t6.1 2.0 bitdi bulli test autozurnal.com 1 Thumb vw multivan t6.1 2.0 bitdi bulli test autozurnal.com 2 Thumb vw multivan t6.1 2.0 bitdi bulli test autozurnal.com 3 Thumb vw multivan t6.1 2.0 bitdi bulli test autozurnal.com 18 Thumb vw multivan t6.1 2.0 bitdi bulli test autozurnal.com 17 Thumb vw multivan t6.1 2.0 bitdi bulli test autozurnal.com 19 Thumb vw multivan t6.1 2.0 bitdi bulli test autozurnal.com 5 Thumb vw multivan t6.1 2.0 bitdi bulli test autozurnal.com 6 Thumb vw multivan t6.1 2.0 bitdi bulli test autozurnal.com 8 Thumb vw multivan t6.1 2.0 bitdi bulli test autozurnal.com 10 Thumb vw multivan t6.1 2.0 bitdi bulli test autozurnal.com 12 Thumb vw multivan t6.1 2.0 bitdi bulli test autozurnal.com 13 Thumb vw multivan t6.1 2.0 bitdi bulli test autozurnal.com 14 Thumb vw multivan t6.1 2.0 bitdi bulli test autozurnal.com 16 Thumb vw multivan t6.1 2.0 bitdi bulli test autozurnal.com 15 Thumb vw multivan t6.1 2.0 bitdi bulli test autozurnal.com 22 Thumb vw multivan t6.1 2.0 bitdi bulli test autozurnal.com 9 Thumb vw multivan t6.1 2.0 bitdi bulli test autozurnal.com 7

VW Multivan T6.1 2.0 BiTDI 4Motion: Nový nie je len displejmi

O digitálnej modernizácii nového Multivanu T6.1 ste už určite veľa počuli aj čítali. V prvom domácom teste nového vydania legendy sa však pozrieme na viaceré technické detaily, ktoré v médiách až tak nezarezonovali, ale tiež stoja za pozornosť.

Výborné LED svetlá

Začnem viditeľnými zmenami. Najvýraznejšia je nová predná časť so širšou chrómovou maskou a užšími prednými, v tomto prípade plne LED prednými reflektormi. Ide o novú generáciu, ktorá sa po funkčnej stránke zásadne neodlišuje od T6. O vnímateľnú zmenu sa stará kamera v čelnom okne, ktorá  je opäť o niečo novšia a akurátne citlivá na akékoľvek svetlo, či už  v protismere, alebo zadné obrysové svetlá áut jazdiacich vpredu. Vyslovene mám pocit, akoby  monitorovala priestor ďaleko pred autom až do vzdialenosti niekoľko sto metrov. Môže sa tak ľahko stať, že ak má vo svojom zornom poli v diaľke na horizonte žiaru z vysvietenej obce, diaľkové nezapne. Rovnako svetlá neotvorí, keď stále vníma zadné svetlá autá idúceho vpredu  aj niekoľko desiatok až stoviek metrov. Dokonca ho vníma aj vtedy, ak sa cesta kľukatí a auto nie je priamo pred autom, ale prichádza zboku.  Z  nadhľadu vnútorného spätného zrkadla má kamera výborný výhľad dopredu. Pokiaľ teda budete mať niekedy pocit, že elektronika dlho váha, kým zapne diaľkový režim, vždy je to z dôvodu, že kameru vpredu niečo ruší.  Akonáhle je pred autom úplná tma, diaľkové svetlá sa zapnú okamžite po prekročení rýchlosti 60 km/h. A samozrejme vždy až po opustení obce, keďže systém vie celkom dobre rozoznať aj pouličné osvetlenie a rozlišuje či sa nachádzate v obci alebo mimo nej.

Svetlám aj v novej generácii chýba matrix funkcionalita, ktorou sa môže pochváliť jeden prémiový konkurent. Svetelný výkon novej generácie svetiel je však v oboch režimoch aj bez nej výborný. Zvlášť chválim šírku svetelného lúča v stretávacom režime, ktorý dosvieti ďaleko za pravú krajnicu a zvieratá pohybujúce sa v blízkosti cesty dokážete s predstihom rozoznať. Naopak, stále sa svetlám nepodarilo odstrániť tenkú tieňovú linku, ktorá vzniká po aktivovaní diaľkových svetiel a akoby opticky oddeľuje segmenty stretávacích  diaľkových reflektorov. Kým si na to človek zvykne pri jazde to trochu ruší. Chcelo by to, aby segmenty na seba plynulo nadväzovali.

Krabička s anténami a podzemné garáže

Ďalšou zaujímavosťou, viditeľnou zvonka je malá krabička na streche vpredu nad čelným oknom, v ktorej sú sústredené viaceré antény. Keďže nový Multivan môže byť teraz kompletne online ako všetky ostatné modely VW. Na pohľad vyčnieva trochu do priestoru, preto som musel otestovať, či prežije vjazd do podzemných garáží, a už samotný fakt, že som ju neodrazil je dôkazom o umiestnení na dobré, bezkonfliktné miesto. Samozrejme stále platí, že s Multivanom len do garáží s výškou 2 m a viac. V prípade vjazdov s výškou 1,9 m by som už bol opatrný.

Odporúčame:

Zmena po 17 rokoch: Volkswagen Caddy je nový do poslednej skrutky

Ďalších viditeľných zmien už nie je veľa, teda okrem novej grafiky zadných skupinových svetiel, nových lakov karosérie, z ktorých najefektnejšie sú bi-colore prevedenia a pribudli aj nové disky kolies. Pokračujte na ďalšej stránke testu.