Hyundai 2019 01 1140x190
Thumb martin Thumb bmw640 bokr 14 Thumb alfa romeo Thumb c berlingo predobokr 42 Thumb f 500 predobokl 07 Thumb martin

TOP 10 áut roka 2018, ktoré nás najviac oslovili: Martin Vasiľ

Rok 2018 je za nami, ponúkam vám výber svojich desiatich áut v abecednom poradí, ktoré ma niečím zaujali. Napriek tomu, že sa ekologickí fanatici snažia nadiktovať automobilkám, aké autá majú vyrábať, invenciu konštruktérov sa im celkom zničiť nepodarilo.

 

Quadrifoglio 2.9 T V6

Príjemný sedan s rodokmeňom robí radosť vo všetkých špecifikáciách, hoci aj s naftovým motorom. Quadrifoglio s výkonom 510 koní (375 kW) je výnimočné auto, vlastne dve autá v jednom. Prvé je praktický štýlový sedan na pohodlné cestovanie po diaľnici, druhé je výkonný silák so zrýchlením za 3,9 sekundy s nádherným revom motora, ktorý sa výborne ovláda a v každej zákrute vodiča presviedča, že poriadne auto má pohon zadných kolies.

 

BMW 640i GT xDrive

Šestka GT je konečne elegantný liftback a s väčším kufrom ako má kombi. Nehovoriac o veľkorysom priestore pre cestujúcich vzadu najmä na nohy. Vybavenie Luxury Line má vzadu aj elektrické nastavovanie sklonu krajných operadiel. Nová verzia radového benzínového šesťvalca je výborná a neuveriteľne úsporná. Pred dvadsiatimi rokmi mali šesťvalce takmer dvojnásobnú spotrebu.

 

Citorën Berlingo BlueHDi 130

Platforma EMP2 umožnila moderné motory i asistenčné systémy. A prišla aj panoramatická sklenená strecha či head up displej. Ťažko nájdete lepšie auto na výlet, ako je Berlingo a jeho súrodenci. Diesel 1.5 HDi je úsporný a silný, miesta je dosť pre každého. Berlingo môže mať dvojakú dĺžku a rázvor a pritom aj v krátkej verzii môže byť sedemmiestne. Máloktoré auto, ktoré sa tvári ako rodinné, má na zadných sedadlách tri úchyty na detské sedačky.

 

Fiat 500

Päťstovka má 62 rokov a jej tvary nevyšli z módy. Cinquecento je najpredávanejšie miniauto v Európe. Je až neuveriteľné, koľko radosti prináša konštrukčne obyčajné auto s atmosférickým osemventilovým štvorvalcom. Motor Fire je preverený časom a veľmi spoľahlivý. Akčný model Collezione má dvojfarebný lak a bohatšie vybavenie.