Thumb miso Thumb img 2474 Thumb img 1620 Thumb fullsizeoutput 41ae Thumb miso Thumb zbcltrifsxe7efpqpzbqsq

TOP 10 áut roka 2018, ktoré nás najviac oslovili: Michal Karpat

Koncom každého roka sa nás v diskusiách na sociálnych sieťach, ale aj pri osobných rozhovoroch pýtate, ktoré z testovaných áut v uplynulom roku boli tie naj? Nech sa páči, tu je TOP desiatka každého z nás.

 

Alfa Romeo Giulia 2.2 D/Quadrifoglio

Aj tento rok začínam rebríček Alfou Romeo, pretože posadiť sa za volant Giulie alebo Stelvia je pre mňa vždy zážitkom. Najmä ak ide o vrcholnú verziu Quadrifoglio. Jej zvuk, šialená dynamika, ale najmä pocit akoby bola šitá pre mňa na mieru, nezažívam každý deň. Giulia je výnimočné auto.

 

Audi e-tron

Elektromobily sa stávajú stále reálnejšou súčasťou našej doby. V uplynulom roku som ich vyskúšal niekoľko. Popri Kone od automobilky Hyundai ma asi najviac oslovil Audi e-tron. Podľa mňa v súčasnosti najlepšie spája svety klasických áut so spaľovacími motormi a elektromobilov. Po užívateľskej stránke je to plnohodnotné auto, navyše so servisom a službami silnej značky.

 
BMW M5

Ak by som si mal vybrať, ktoré z testovaných áut tohto roka by som chcel mať vo svojej garáži, tak popri Giulii Quadrifolgio by to určite bola aj nová M5 od BMW. Technikom sa bravúrnym spôsobom podarilo spojiť dva protiklady - každodennosť a športovosť. Nová M5 vie byť na jednej strane príjemným manažérskym presúvadlom bez obmedzení v komforte a pohodlí, a súčasne brutálnou športovou beštiou.

 

BMW X5

A keď je už reč o BMW, tento rok musím urobiť výnimku a do svojich TOP 10 zaradiť aj X5. Veľmi silný dojem vo mne zanechala podvozkom, najmä novým vzduchovým pružením v kombinácii s aktívnym riadením a športovým zadným diferenciálom. Rozmaznávať však vie aj v ďalších oblastiach.