Mitsubishi 1140x190
Thumb lexus ls Thumb lexus es reklama Thumb lexus es digitalne zrkadlo Thumb lexus asa Thumb lexus lietajuci skateboard Thumb lexus ls interier Thumb lexus nx repro sustava Thumb lexus rc f Thumb lexus nx turbo Thumb lexus rx 2019 1 Thumb lexus ux kolesa Thumb 2019 lexus ux uk hybrid

TOP 11 technologických vychytávok Lexusu od roku 2010

Vývoj technológií v automobilovom priemysle ide dopredu neuveriteľným tempom. Svedčia o tom aj inovácie, ktoré od roku  2010 predstavila značka Lexus.

Recyklácia hybridných batérií 

Spolu so sesterskou Toyotou je Lexus najväčším výrobcom hybridných automobilov.  Značka nielen vyrába vozidlá s hybridným pohonom, ale našla aj spôsob, ako recyklovať batérie, ktoré v nich používa. Lexus je navyše prvým výrobcom, ktorý použil systém na znovuzískavanie vzácnych kovov neodymu a disprózia, ktoré sa používajú pri výrobe hybridných motorov.

Prečítajte si tiež: 

Lexus oslávil 30 rokov. Toto je TOP 30 inovácií, ktoré priniesol

Klimatický asistent

Lexusu vďačíme aj za skutočnú revolúciu v ovládaní klimatizácie v interiéri vozidla. V roku 2012 značka po prvýkrát použila v modeli LS inovatívnu palubnú technológiu s názvom Climate Concierge. Ide o klimatizáciu, ktorá využíva senzory na monitorovanie teploty tváre cestujúcich a individuálne reguluje vyhrievanie a chladenie na dosiahnutie optimálneho tepelného komfortu. Teplota v kabíne sa reguluje prostredníctvom kontaktných miest – sedadiel a volantu.

Diferenciál s vektorovaním krútiaceho momentu

Diferenciál s názvom Torque Vectoring Differential vyvinul Lexus na zabezpečenie správneho rozdelenia krútiaceho momentu medzi kolesami v závislosti od podmienok na ceste a preferencie vodiča. Diferenciál TVD pracuje v troch režimoch: STANDARD – vyvažuje agilné jazdné výkony so stabilitou jazdy pri vysokých rýchlostiach,  SLALOM – dôraz na okamžitú odozvu vozidla na pokyny volantu; TRACK – stabilné správanie pri jazde zákrutami.  Systém debutoval v roku 2014  v športovom kupé RC F. Pokračujte na ďalšej stránke článku.

Odporúčame:

TEST Lexus RC-F Track Edition: S veľkým srdcom