Hyund kampan tucson 1140x190px
Thumb 1920 2019 toyota corolla family 01 638113 Thumb honda cr v 2 Thumb honda civic 1 Thumb ford f 150 jpg Thumb toyota corolla 1

TOP 5 svetovo najpredávanejších áut roka 2019. Dominujú Japonci

Analytický portál Focus2move.com zverejnil rebríček najpredávanejších automobilov na svete zostavený z údajov za prvých sedem mesiacov roka 2019. Tu je TOP 5 svetových bestsellerov.

Globálny automobilový trh od začiatku tohto roka zaznamenal pokles a pokračoval tak v negatívnom trende z vlaňajška. Od januára do júla sa vo svete predalo 48,9 milióna automobilov, čo je o 6,4 % menej ako v rovnakom období minulého roku. Napriek tomu v rebríčku TOP 5 najpredávanejších áut sveta sa veľa nezmenilo.

Toyota Corolla najpredavanejsie auto sveta

Najpredávanejším autom sveta ostáva Toyota Corolla.

Medzi prvých päť najpredávanejších patrili štyri japonské autá, dostupné aj v Európe, z toho dva kompakty a dve SUV. Prvé miesto už tradične patrí značke Toyota a modelu Corolla, ktorá v tomto roku vstúpila na európsky trh s hybridmi. Americká vášeň pre pick-upy zabezpečila druhé miesto v svetovom rebríčku Fordu série F. Rastúca popularita SUV-čiek  sa odrazila na treťom mieste pre Toyotu RAV4 a vzostupe Hondy CR-V na piate miesto. Štvrtým najčastejšie kupovaným vozidlom je Honda Civic. Ďalšie miesta obsadili Volkswagen Tiguan a Golf, RAM Pick-up, Toyota Camry a VW Polo.