Hyundai 06 2019 leaderboard

Toyota, Mercedes a BMW patria medzi najcennejšie značky sveta

Štúdia Kantar Millward Brown zaradila Toyotu na popredné miesto v hodnotení značiek automobilového priemyslu. Japonská značka porazila BMW aj Mercedes-Benz a spolu s nimi patrí medzi celkovo najcennejšie značky sveta.

Najcennejšie značky sveta a výrobcovia áut

Rebríček pre TOP 100 najcennejších značiek sveta roku 2019 skúma značky a ich pozíciu naprieč širokým spektrom odvetví. Asi neprekvapí, že na úplnom vrchole sa umiestnili giganti ako Amazon (1. miesto), Apple, Google, Microsoft, Visa, Facebook a Alibaba.

Toyota sa celkovo umiestnila ako 41. najcennejšia značka sveta a zanechala za sebou také mená ako Samsung, Netflix, Chanel, Paypal, and Nike. Mercedes-Benz sa umiestnil na 54. pozícii a hneď za ním je odveký rival BMW na 55. pozícii. Pre zaujímavosť, Toyota sa umiestnila medzi autoznačkami na 1. mieste 12 krát za posledných 14 rokov, odkedy je konkrétna štúdia na svete. Kým medzi TOP 100 najcennejšie značky sveta sa dostali iba spomínaní traja výrobcovia áut, do čistokrvného rebríčka autoznačiek patri medzi desať najlepších aj Honda, Ford, Nissan, Tesla, Audi, Volkswagen a Porsche.

Strategický riaditeľ rebríčka Global Brandz pre Auto News hovorí: "Globálny dosah tvorí veľkú časť úspechu a pozície Toyoty. V každej oblasti má (Toyota) dobrý representatívny modelový mix. Toyota je tiež vnímaná ako pionier alternatívnych pohonov. Ľudia si sú vedomí prítomnosti mien ako Prius. Robili sme tiež prieskum medzi značkami áut, ktoré sa zaoberajú elektrifikáciou a elektrickými autami. Tesla vyšla najlepšie, no druhá bola práve Toyota a potom VW."

Zdroj: Auto News