Hyundai 2019 02 1140x190
Thumb 20190207 toyota 1778 Thumb corolla grs hb bitone 1k6 18inchgrswheel front comp rgb v7 Thumb 20190207 toyota 1799 v2 Thumb corolla grs hb bitone 1k6 18inchgrswheel rear comp rgb v2

Toyota predstaví v Ženeve Corollu GR Sport a TREK

Po premiére Toyoty Yaris GR Sport na jesennom autosalóne v Paríži je Corolla GR Sport druhým modelom, ktorý obohatí európsku ponuku vozidiel značky tohto označenia.

Nové prevedenie bude mať varianty hatchback a Touring Sports, vrátane možnosti voliť z hybridných pohonov s autonómnym dobíjaním objemu 1,8 alebo 2,0 l. Jedinečné športové prvky dizajnu cielia predovšetkým na mladších zákazníkov. GR Sport vychádza z výbavy Executive a ponúka jedinečné štylistické prvky - novú mriežku chladiča s povrchovou úpravou v tmavom chróme, spodné aj prahové nadstavce a zadný difúzor. Súčasťou tohto prevedenia sú špecifické 18" zliatinové disky kolies s brúsenými povrchmi, tónované zadné sklá Privacy Glass, hmlové svetlá, diódové svetlomety a špeciálny sivý lak karosérie Dynamic Grey v dvojfarebnej kombinácii. V kabíne nájdete špeciálne športové sedadlá. Ďalšou zmenou je čierne a červené prešívanie v oblasti prístrojového panelu, volantu a riadiacej páky. Corolla GR Sport príde do predaja v januári 2020.

Verziou Corolla TREK výrobca reaguje na rastúcu obľubu crossoverov a robustne vyzerajúcich vozidiel nižšej strednej triedy. Bude mať iba karosériu Touring Sports a hybridný pohon s autonómnym dobíjaním objemu 1,8 alebo 2,0 l. Vozidlo je určené pre záujemcov vyznávajúcich aktívny životný štýl a výpravy do prírody. Automobilka kvôli nemu zahájila spoluprácu s výrobcom bicyklov Trek Bicycle. V rámci nej sa stretávajú dve značky, ktoré vyznávajú podobné environmentálne hodnoty a ponúkajú doplnkové riešenia mobility.

Spoločnosť Trek Bicycle (zal. 1976) patrí medzi celosvetovo najobľúbenejšie značky bicyklov, ktorá každoročne predá po celom svete asi 1,5 mil bicyklov. Okrem výroby prvotriedneho cyklistického vybavenia využíva Trek bicykle na prekonávanie prekážok, ktoré ľuďom bránia v dosiahnutí šťastnejšieho, zdravšieho a aktívnejšieho života. Na potvrdenie partnerskej spolupráce Toyota s firmou Trek podpísala dohodu, v rámci ktorej budú modely Corolla TREK slúžiť ako podporné vozidlá elitných cyklistických tímov Trek-Segafredo (vo vlastníctve firmy Trek) pri ich účasti na európskych cyklistických pretekoch.

Corolla TREK má o 20 mm väčšiu svetlú výšku na lepšiu priechodnosť ľahkým terénom. Model vychádza z Corolly Touring Sports vo výbave Comfort, ktorú dopĺňa o jedinečné prvky v štýle crossoveru, vrátane nadstavcov pod predným i zadným nárazníkom, špecifických 17" zliatinových diskov kolies s brúsenými povrchmi, tónovaných zadných skiel Privacy Glass, hmlových svetiel a diódových svetlometov. Na palube Corolly TREK vás zaujme systém infotainmentu a 7" TFT displej v prístrojoch štítu, špecifické textilné sedadlá v dvojfarebnom prevedení a farebne zladené drevené obklady.

Spomínané modely budú na slovenskom trhu dostupné v prvom štvrťroku 2020.