Conti france sk 1140x86
Thumb tben5253 Thumb tben5260 Thumb tben5266 Thumb tben5259 Thumb tben5278 Thumb tben5293 Thumb tben5295 Thumb tben5298 Thumb tben5285 Thumb tben5306

Toyota Supra so slovenskou cenou a Corolla Trek a GR Sport

Japonská Toyota v Ženeve odhalila ďalšie varianty modelu Corolla a dlho očakávané športové kupé Supra.

 

 

Väčšinu svojich noviniek japonská automobilka predstavila už vlani v Paríži a teraz postupne prichádzajú na náš trh. Aktuálne čakáme na novú Corollu, s ktorou sme už absolvovali aj prvé kilometre a naše dojmy uverejňujeme v marcovom vydaní.

Cenník Toyota Supra TU

V Ženeve Toyota predstavila ďalšie dve nové verzie Corolly. Prvou je terénny kombík Touring Sports s prívlastkom Trek.  Toyota nadväzuje na Auris, ktorý podobnú verziu Freestyle dostal až v závere svojho životné cyklu a za veľmi krátky čas sa stihol celkom úspešne uchytiť. Preto logicky tento raz terénna verzia prichádza hneď na úvod. Ide o kombík so zvýšenou svetlosťou podvozka o 2 cm a špeciálnym ochranným oplastovaním lemov blatníkov a prahov. Čiže alternatívu ku Škode Octavia Scout či Ford Focus Active, len podobne ako v prípade Focusu iba s pohonom predných kolies. Mimochodom názov Trek nie je vybraný náhodne, ale bol inšpirovaný spoluprácou s americkým výrobcom bicyklov Trek, ktorý bicykle vyrába od roku 1976 a ročne ich predá 1,5 milióna. S vonkajším dobrodružným vzhľadom karosérie ladí aj interiér, v ktorom nás zaujala jedna novinka pre Toyotu - drevený obklad. Teda skôr imitácia dreva, ktorá ale pôsobí veľmi dôveryhodne a interiéru v kombinácii so špecifickými poťahmi dodáva veľmi útulný a teplý nádych.

Druhou štylistickou verziou novej Corolly, alebo skôr športovou optickou nadstavbou je GR Sport. Viac koní v porovnaní so štandardnou Corollou nečakajte. Technika je identická s bežnými  Corollami, teda pozornosť sa sústredí na hybridy v kombinácii s atmosferickými motormi objemu 1,8 a 2,0 litre.

Najväčším ťahákom expozície Toyoty bolo oživené športové kupé Supra, ktoré vzniklo v spolupráci s nemeckou automobilkou BMW. Celý hardvér auta pochádza z Bavorska, Toyota si vo vlastnej réžii dolaďovala len elektroniku motora, prevodovky a najviac podvozok. Celých 6 rokov brúsili okruh Nordchleife kým dosiahli nastavenie aké si predstavujú. Novinku poháňa rodinný klenot BMW - preplňovaný benzínový 3-liter s výkonom 250 kW/340k  a krútiacim momentom 500 Nm. Silu na cestu prenáša cez 8-stupňovú automatickú prevodovku ZF a zadné kolesá s aktívnym zadným diferenciálom.  Predpredaj Supry na Slovensku už odštartoval. Cenník je veľmi stručný. Výbava je natoľko  bohatá, že vybrať si môžete len jednu zo siedmich farieb karosérie.

Cena začína na opticky veľmi atraktívnych 69900 eurách. Najnovšie informácie ale hovoria, že prvých 900 kusov na tento rok bolo vypredaných už pred európskou premiérou a momentálne sa plní poradovník už na rok 2020. Preto ak máte záujem, určite sa poponáhľajte.