Peugeot 2018 11 1140x190

Toyota zvolá do servisu vyše milión áut s hybridným pohonom

Príčinou je možné poškodenie jedného z káblových zväzkov.

Najväčšia japonská automobilka oznámila, že plánuje zvolať do servisu 1,03 milióna vozidiel, vybavených hybridným pohonom. Konkrétne, ide o modely C-HR, Prius a Prius Plug-in, vyrobené v období medzi júnom 2015 a májom 2018. Zvolávacia akcia sa uskutoční v Japonsku, Európe, Severnej Amerike, ale aj v ďalších regiónoch.

Japonci zistili, že jeden z káblových zväzkov sa používaním vozidla môže dostať do neželaného kontaktu s konektorom. Následné výrazné fyzické opotrebenie zväzku by mohlo zapríčiniť elektrický skrat.

Toyota preto plánuje skontrolovať všetky dotknuté autá. Ak mechanik objaví čo i len minimálne poškodenie káblového zväzku, vymení ho. V opačnom prípade na existujúci zväzok namontuje ochranu.

Výrobca tvrdí, že neeviduje žiadne havárie, ani zranenia, ktoré vznikli na základe poškodeného káblového zväzku. Nahlásený majú akurát jeden incident v Japonsku, kde sa po skrate začalo spod kapoty auta dymiť.

Majitelia vozidiel údajne nemusia vyvíjať žiadnu snahu, pretože Toyota si ich vytipuje a na návštevu servisu pozve sama.