Lbfi 180802 fiat spider banner sk 1140x86px
Thumb toyota prius ext 24 Thumb toyota auris touring sports 2013 Thumb toyota prius 6

Toyoty dostanú SIM karty

Japonský telekomunikačný operátor KDDI bude dodávať SIM karty do automobilov spojených v sieti.

Nové karty umožnia globálnu komunikáciu a výmenu údajov aj medzi novými modelmi Toyoty.  Do roku 2020 plánuje Toyota vybaviť takmer všetky nové autá predané v Japonsku a USA komunikačnými funkciami. V súčasnosti tam firma ročne predáva asi 4 mil vozidiel. 

SIM karty umožnia Toyote automaticky zbierať údaje o vozidlách v priebehu ich používania, pričom informácie použije napr. na analýzu a posudzovanie ich technického stavu, čo jej pomôže zdokonaliť nové modely. Uvedené informácie budú slúžiť aj na monitorovanie účinnosti bezpečnostných systémov.

V Japonsku sú už vybrané modely Toyota a Lexus vybavené KDDI telekomunikačnými funkciami. Tamojší operátor začne do nových modelov Toyoty dodávať SIM karty už na budúci rok. Bude ich možné ovládať diaľkovo bez ohľadu na vzdialenosť. 

Predvlani začali Toyota a KDDI spolupracovať na vytvorení globálnej komunikačnej platformy, ktorá urýchli rozvoj mobilnej komunikácie prostredníctvom mobilných sietí bez použitia roamingu.  Platforma umožní vodičovi prístup k internetu a ďalším komunikačným službám aj komunikáciu vozidla s ďalšími autami prostredníctvom cloudu bez ďalších nákladov aj v zahraničí.

Toyota sa usiluje o to, aby autá na celom svete mohli využívať široké možnosti, ktoré ponúka internet, telekomunikačné siete a cloudová technológia. Pre realizáciu tejto vízie je potrebná univerzálna telekomunikačná platforma a komercializácia prototypového modulu  DCM. Ten spolupracuje s navigáciou a multimediálnym systémom, inštalovaným vo vozidle, rozširuje prístup k internetu, aplikáciám, produktom a službám a zabezpečuje prenos dát z vozidla.

Advertisement